Czym charakteryzuje się dobra praca dyplomowa?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zwieńczeniem studenckiej drogi jest otrzymanie wymarzonego tytułu magistra. Jednak aby, móc się nim cieszyć, niezbędne jest napisanie dobrej pracy dyplomowej. To dla wielu studentów jeden z najbardziej stresujących momentów w trakcie ich edukacji. Jak zatem skutecznie napisać pracę magisterską?

Na co zwrócić uwagę pisząc pracę magisterską?

Pisanie pracy magisterskiej wymaga przede wszystkim czasu oraz odpowiedniej literatury. Nie należy więc odkładać wszystkiego na ostatnią chwilę. W ten sposób fundujemy sobie jedynie dodatkowy stres związany z nadmiarem obowiązków oraz niewyrobieniem się w terminie. Ponadto tworząc pracę dyplomową należy wybrać konkretną literaturę. Właściwe książki posłużą jako wiarygodne źródło informacji i pomogą w szukaniu odpowiednich materiałów.

Określ temat oraz cel pracy magisterskiej

Postawienie tezy jest jednym z kluczowych elementów pracy magisterskiej. Cel musi być klarowny, a autor pracy powinien potrafić udowodnić przed promotorem oraz recenzentem prawdziwość postawionej tezy lub ją obalić. Dopiero pozytywna ocena daję uprawnienia studentowi do uzyskania tytułu magistra.

Określ rodzaj i typ pracy

Praca magisterska może przyjąć różne formy. Na samym początku, podczas przygotowania tematu, warto więc określić czy będzie to praca oparta wyłącznie na teorii czy może na przeprowadzonych badaniach popartych dowodami naukowymi. Jednak w każdym przypadku praca magisterska musi być w pełni autorska i zawierać samodzielnie wyciągnięte wnioski przez studenta. Na samym końcu następuje obrona pracy, która najczęściej przyjmuje formę egzaminu ustnego przed komisją. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Środki higieny jakie powszechnie stosuje się zakładach przemysłowych i w biurach
Środki higieny jakie powszechnie stosuje się zakładach przemysłowych i w biurach
Zakłady przemysłowe i biura to miejsca, w których z reguły pracuje duża liczba ludzi. Ze względu na to panuje w […]
Trwały makijaż – czy to możliwe?
Trwały makijaż – czy to możliwe?
Wszystko zależy od tego, o jakim rodzaju makijażu permanentnym mówimy. Istnieje makijaż tymczasowy, który może utrzymywać się od kilku dni […]
Co warto wiedzieć o kotłach SAS?
Co warto wiedzieć o kotłach SAS?
Ogrzewanie wody przeznaczonej do centralnego ogrzewania jest ważnym tematem dla każdego z nas. To od wydajności i kosztów sprzętu oraz […]