Lekarz rodzinny – w czym może Ci pomóc?

Lekarze rodzinni są ekspertami w dziedzinie medycyny ogólnej. Oznacza to, że mogą diagnozować wszystkie rodzaje chorób, od przeziębienia i drobnych urazów do chorób przewlekłych, takich jak cukrzyca.

Lekarz podstawowej opieki zdrowotnej jest nie tylko specjalistą w dziedzinie medycyny ogólnej, ale także osobą, która dobrze zna Ciebie i Twoją historię zdrowia, dzięki czemu będzie w stanie postawić trafniejszą diagnozę.

Jak wygląda wizyta u lekarza POZ?

Lekarz rodzinny jest zazwyczaj pierwszą osobą, z którą spotykasz się, gdy masz problem zdrowotny. Przeprowadza on ogólny wywiad i zadaje pytania dotyczące objawów, a następnie bada Cię i zaleca badania, jeśli będą one potrzebne. Następnie podejmuje decyzję, czy pacjent powinien udać się do innego specjalisty w celu dalszego leczenia lub opieki, w zależności od tego, z jakimi problemami zdrowotnymi ma do czynienia.

Do lekarza rodzinnego możesz zgłosić się z takimi problemami jak:

  • szczepienia,
  • przeziębienia i grypy,
  • choroby przewlekłe, takie jak cukrzyca i wysokie ciśnienie krwi,
  • infekcje skórne, takie jak ospa wietrzna lub brodawki,
  • problemy ze zdrowiem psychicznym.

Nie zawsze przychodnia rodzinna warszawa będzie miejscem, w którym specjalista będzie mógł udzielić Ci pełnej pomocy, jednak postawi on wstępną diagnozę i skieruje Cię do odpowiedniego specjalisty zajmującego się tego typu schorzeniami.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


11 − siedem =