Jak nadać blask matowym włosom?

W reklamach telewizyjnych kobiety prezentują zazwyczaj wyjątkowo efektowne, pięknie błyszczące włosy. Niestety w codziennym życiu bardzo wiele pań zmaga się z problemem nadmiernie matowych kosmyków. Przyczyny mogą być różnorodne – począwszy od braku prawidłowej pielęgnacji, poprzez złą dietę, a skończywszy na niedostatecznym nawadnianiu organizmu. Z niniejszego artykułu dowiemy się, jakie są skuteczne sposoby na odzyskanie przez włosy perfekcyjnego blasku.

Wybór odpowiednich kosmetyków to pierwszy krok do sukcesu

Kluczowym warunkiem posiadania błyszczących włosów jest ich mycie za pomocą delikatnego, nawilżającego szamponu pozbawionego SLS, czyli laurylosiarczanu sodu. Jest to bowiem agresywny składnik wysuszający kosmyki oraz zdzierający z nich naturalną warstwę ochronną. Pamiętajmy o tym, aby podczas mycia koniecznie masować głowę palcami, ponieważ skutkuje to pobudzeniem cebulek do działania. Po zakończeniu tego procesu i dokładnym spłukaniu głowy zaleca się nałożenie na włosy odżywki regenerującej z miodem, witaminą E, proteinami, olejkiem jojoba i arganowym oraz aloesem. Można też z powodzeniem zastosować domową maskę przygotowaną z jaj kurzych, oliwy i naturalnego jogurtu.

W pielęgnacji dobrze sprawdzi się ponadto olejek z opuncji o właściwościach zmiękczających i wzmacniających. Nie należy również zapomnieć o: wprowadzeniu do swojej codziennej diety produktów spożywczych bogatych w biotynę (orzechy, pestki słonecznika itp.), piciu co najmniej dwóch litrów wody na dobę, czesaniu kosmyków wyłącznie z wykorzystaniem szczotki z naturalnym włosiem i unikaniu suszarki elektrycznej.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


siedemnaście − 12 =