Jak sprawnie kontrolować czas pracy podwładnych?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W profesjonalnych biurach, zakładach przemysłowych i innych firmach warto zawsze wdrożyć nowoczesny system ewidencji czasu pracy zatrudnionych osób. Skutecznie zastępuje on papierowe listy obecności, pozwalając na w pełni elektroniczne zapisywanie wszelkich wejść oraz wyjść. Przynosi przy tym rozmaite korzyści dla pracodawcy – np. przyczynia się bezpośrednio do znacznego ograniczenia liczby porannych spóźnień. Z niniejszego artykułu dowiemy się, jakie są najbardziej popularne rozwiązania w omawianym zakresie.

Czasami zwykły czytnik nie wystarczy

Powszechnym sposobem na efektywne monitorowanie czasu pracy podwładnych jest w szczególności zamontowanie w danym obiekcie specjalnego rejestratora połączonego z odpowiednim oprogramowaniem, okablowaniem i elementami zasilającymi. Działa on na takiej zasadzie, że pracownik przykłada do głównego czytnika kartę magnetyczną, a dane zostają z niej sczytane i zapisane w pamięci komputera. Później administrator ma do nich swobodny dostęp. Zaawansowaną formą urządzenia jest czytnik linii papilarnych znajdujących się na opuszku palca. Kontrola czasu pracy może również odbywać się z wykorzystaniem:

  • innowacyjnego skanera kodów QR
  • terminalu RCP
  • sprzętu robiącego zdjęcie w momencie wejścia lub wyjścia z budynku (nie wymaga to żadnych dodatkowych czynności ze strony pracownika)
  • aplikacji monitorującej aktywność zawodową na laptopie bądź pececie (przydaje się zwłaszcza w dobie pracy zdalnej spowodowanej koronawirusem)

Dodajmy, że istotną zaletą ścisłej kontroli czasu jest zarówno wyraźne zwiększenie dyscypliny wśród podwładnych, jak i oszczędność pieniędzy. Dzięki temu firma rozwija się szybciej i jest w stanie przeznaczać więcej środków finansowych na nowe inwestycje.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co przyda się dziecku na kolonii?
Co przyda się dziecku na kolonii?
Przysłowie mówi: „Lepiej nosić niż się prosić”. Pasuje ono idealnie do takiej okoliczności jak wyjazd dziecka na kolonię. Z dwojga […]
Sukienka – odzież idealna na każdą okazję
Sukienka – odzież idealna na każdą okazję
Są takie elementy garderoby, które zostały sprawdzone w  każdych warunkach i wszędzie odniosły sukces. Uniwersalne ubrania to wybawienie dla szaf, […]
Jak stworzyć niezapomnianą oprawę wydarzenia sportowego?
Jak stworzyć niezapomnianą oprawę wydarzenia sportowego?
Wydarzenia o zasięgu sportowym zrzeszają masę wiernych fanów. Rywalizacja i adrenalina udziela się całym drużynom i wszystkim kibicom. Na meczach […]