Jak sprawnie kontrolować czas pracy podwładnych?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W profesjonalnych biurach, zakładach przemysłowych i innych firmach warto zawsze wdrożyć nowoczesny system ewidencji czasu pracy zatrudnionych osób. Skutecznie zastępuje on papierowe listy obecności, pozwalając na w pełni elektroniczne zapisywanie wszelkich wejść oraz wyjść. Przynosi przy tym rozmaite korzyści dla pracodawcy – np. przyczynia się bezpośrednio do znacznego ograniczenia liczby porannych spóźnień. Z niniejszego artykułu dowiemy się, jakie są najbardziej popularne rozwiązania w omawianym zakresie.

Czasami zwykły czytnik nie wystarczy

Powszechnym sposobem na efektywne monitorowanie czasu pracy podwładnych jest w szczególności zamontowanie w danym obiekcie specjalnego rejestratora połączonego z odpowiednim oprogramowaniem, okablowaniem i elementami zasilającymi. Działa on na takiej zasadzie, że pracownik przykłada do głównego czytnika kartę magnetyczną, a dane zostają z niej sczytane i zapisane w pamięci komputera. Później administrator ma do nich swobodny dostęp. Zaawansowaną formą urządzenia jest czytnik linii papilarnych znajdujących się na opuszku palca. Kontrola czasu pracy może również odbywać się z wykorzystaniem:

  • innowacyjnego skanera kodów QR
  • terminalu RCP
  • sprzętu robiącego zdjęcie w momencie wejścia lub wyjścia z budynku (nie wymaga to żadnych dodatkowych czynności ze strony pracownika)
  • aplikacji monitorującej aktywność zawodową na laptopie bądź pececie (przydaje się zwłaszcza w dobie pracy zdalnej spowodowanej koronawirusem)

Dodajmy, że istotną zaletą ścisłej kontroli czasu jest zarówno wyraźne zwiększenie dyscypliny wśród podwładnych, jak i oszczędność pieniędzy. Dzięki temu firma rozwija się szybciej i jest w stanie przeznaczać więcej środków finansowych na nowe inwestycje.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak sobie radzić z agresją u naszego dziecka?
Jak sobie radzić z agresją u naszego dziecka?
Wychowanie dziecka jest bardzo trudne, a osoby, które twierdzą, że ich pociechy są doskonałe oraz niesamowicie grzeczne najprawdopodobniej mijają się […]
Wyposażenie sklepu mięsnego
Wyposażenie sklepu mięsnego
Sklep mięsny sprzedaje specyficzny rodzaj towaru. Mięso wymaga odpowiedniej temperatury przechowywania, właściwej ekspozycji i odpowiedniego podania kupującemu. Z tego względu […]
Gadżety, które pomogą utrzymać porządek w miejscu pracy
Gadżety, które pomogą utrzymać porządek w miejscu pracy
W większości miejsc pracy jednym z istotnych wymogów jest utrzymanie perfekcyjnego porządku. Usprawnia to bowiem wykonywanie codziennych obowiązków i podnosi […]