Jak urządzić biuro, aby było komfortowe dla pracowników?

Czasem prawidłowe zorganizowanie przestrzeni biurowej przyjaznej dla pracowników to nie lada wyzwanie. Urządzając, biuro oczywiście przede wszystkim musimy spełnić wszelkie normy BHP, które są wymagane również w pracy biurowej, ale również i zadbać o komfort pracownika, pozwalający na bezpieczne i efektywne wykonywanie pracy. Przede wszystkim należy mu zapewnić odpowiednią przestrzeń osobistą, która pozwoli mu na swobodne poruszanie się wokół biurka. Podstawowy biurowy mebel jakim jest biurko, również powinien być dostosowany do rozmiarów osoby, która przy nim pracuje. Ustawiając na biurku sprzęt taki jak monitor, czy klawiatura, również musimy pamiętać, żeby był on dostosowany do wysokości oczu, rąk. W przypadku problemów z pomocą mogą przychodzić np. podstawki pod monitor, czy pod klawiaturę, a także ergonomiczna myszka. Kolejną ważną kwestią jest kupno odpowiedniego fotela dla pracownika.

Fotele biurowe idealne dla pracowników firmy

Pracownik biurowy przez większość swojego dnia, czyli prawie przez 8 godzin wykonuje swoją pracę siedząc. Naturalnym jest, więc, że niezbędnym elementem wyposażenia jest wygodne i bezpieczne krzesło. Jednymi z najczęściej spotykanych krzeseł w biurach są np. takie jak na witrynie https://www.brylaplus.pl/kategoria-produktu/fotele-biurowe/fotele-siatkowe/ z kółkami i siatkowanym tyłem, który dostosowuje się do profilu pleców.

Często jednak rozwiązanie to nie sprawdza się, gdyż fotel z kółkami można ślizgać się po nawierzchni, a nieodpowiednio skręcony może również nie być w pełni bezpieczny. Wówczas możemy zainwestować w krzesło biurowe bez kółek, które wyposażone jest po prostu w nóżki, które podpierają krzesło. Coraz bardziej popularne stają się również specjalne krzesła ergonomiczne albo klękosiady, które pozwalają zachować naturalne ułożenie sylwetki i tym samym odciążają niektóre stawy.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


5 × jeden =