Jakie rodzaje węgla możemy kupić na rynku?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele rodzajów węgla, które można kupić. Oto lista tych najczęściej spotykanych:

Węgiel kamienny ekogroszek

Węgiel kamienny ekogroszek to najczęstszy rodzaj węgla, który jest wykorzystywany. Ma również długi okres przydatności, więc może być przechowywany przez wiele lat bez degradacji. Ekogroszek z węgla kamiennego jest często wykorzystywany do ogrzewania domów i firm.

Węgiel antracytowy

Jest to najtwardszy i najbardziej skondensowany rodzaj węgla. Ma wysoką wartość cieplną, ale nie jest zbyt łatwy do zapalenia i potrzebuje powietrza do spalania. Zazwyczaj jest używany do wytwarzania energii elektrycznej lub ogrzewania wody.

Węgiel bitumiczny

Ten rodzaj węgla ma stosunkowo niską zawartość węgla i wysoką zawartość wodoru, więc łatwo się pali, gdy jest zapalany z tlenem. Węgiel bitumiczny jest wykorzystywany w elektrowniach, a także w domowych piecach do celów grzewczych.

Węgiel subbitumiczny

Ten rodzaj węgla ma wysoką zawartość wodoru, co oznacza, że łatwo spala się po zapaleniu z tlenem. Węgiel subbitumiczny jest również wykorzystywany w elektrowniach oraz do celów grzewczych w domach.

Węgiel brunatny

Węgiel brunatny jest najniższą rangą węgla, co oznacza, że jego zawartość energii w jednostce objętości jest bardzo niska w porównaniu z innymi rodzajami węgli. Węgiel brunatny ma niską wartość cieplną i nie spala się tak łatwo bez tlenu, ponieważ zawartość węgla nie jest na tyle wysoka, by spalanie zachodziło samoistnie, jak w przypadku węgli bitumicznych i subbitumicznych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Niebanalne potrawy na spotkanie ze znajomymi – jak je przygotować?
Niebanalne potrawy na spotkanie ze znajomymi – jak je przygotować?
Wraz z pojawieniem się wiosny rośnie ochota na spotkania z przyjaciółmi na świeżym powietrzu, a najlepszym dodatkiem do takich spotkań […]
Jak poprawić wygląd swojego samochodu?
Jak poprawić wygląd swojego samochodu?
Samochód to dla wielu osób podstawowy środek lokomocji. Z tego powodu właściciele pojazdów pragną zadbać o swoją maszynę jak najlepiej. […]
Czym jest SEO, iCEA doskonale wie, z tego względu zajmuje pozycję lidera
Czym jest SEO, iCEA doskonale wie, z tego względu zajmuje pozycję lidera
ICEA to agencja zajmująca się pozycjonowaniem stron internetowych. Siedziba firmy mieści się w mieście Poznań, jednak zakres jej działań sięga […]