Jakie zalety ma szambo betonowe?

Na działkach budowlanych, których nie da się przyłączyć do komunalnej sieci kanalizacyjnej, często montowane są bezodpływowe zbiorniki na ścieki. Na rynku są dostępne przede wszystkim ich dwa główne rodzaje – betonowe oraz z tworzyw sztucznych. Większość osób decyduje się na modele wykonane z betonu, ponieważ są znacznie bardziej bezpieczne i przyjazne dla środowiska naturalnego. Z przykładową ofertą ich budowy można zapoznać się na http://kamal-bet.pl/wojewodztwo-lodzkie/. Ich pozostałe kluczowe zalety zostaną wymienione w kolejnym akapicie. 

Postaw na wysoką trwałość i niezawodność

Bezodpływowe szambo betonowe wyróżnia się na tle plastikowego odpowiednika wysoką jakością wykonania. Zbiornik ten jest bowiem produkowany z wytrzymałych i odpornych na przenikanie szkodliwych substancji materiałów (najczęściej żelbeton klasy B-25 z dodatkiem składników zamykających pory). Dzięki temu mamy pewność, że będziemy zadowoleni z jego eksploatacji. Kolejną niewątpliwą zaletą szamba betonowego jest duża odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne – nie jest go bowiem w stanie zniszczyć ani wilgoć, ani nadmierne promieniowanie słoneczne. Dodajmy, że tego typu zbiorniki są też niezwykle wytrzymałe na ciężar wozu, który wywozi zgromadzone w nich nieczystości.

Duże znaczenie ma ponadto szczelność całej konstrukcji, wynikająca z zastosowania w procesie produkcji specjalnej mieszanki kauczukowo-asfaltowej. Jest to gwarancja nie przedostawania się nieczystości do gleby. Nie można też nie wspomnieć o atrakcyjnej cenie. Za standardowy zbiornik o pojemności 10 m3 wraz z usługą montażu zapłacimy bowiem od 2500 do około 4000 zł (w przypadku szamb plastikowych ta kwota wynosi natomiast nie mniej niż 3500 zł).

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


4 × 1 =