Bramy garażowe – uchylne czy rolowane?

Bramy garażowe uchylne są dostępne w wielu różnych wzorach i kolorach, dzięki czemu można je dopasować do wyglądu domu. Bramy rolowane są bardziej powszechne w miastach, gdzie przestrzeń jest problemem, ale są również używane przez ludzi, którzy lubią zgrabne linie bramy uchylnej. Jaką wybrać?

Która lepsza?

Jak sama nazwa wskazuje, bramy garażowe uchylne są przeznaczone do garaży, w których otwór jest na tyle duży, że brama może przejść aż nad dach samochodu. W przypadku bram garażowych rolowanych, jednak sama brama jest na torze i toczy się wzdłuż serii kółek na dole, co oznacza, że wymagają mniej miejsca. Najczęstszym rodzajem bramy garażowej jest brama rolowana, która składa się z paneli, które przesuwają się na szynie. Są one zwykle zbudowane ze stali lub aluminium i mają ręczny lub automatyczny otwieracz. Te drzwi są często używane w zastosowaniach komercyjnych, ponieważ są one najmniej kosztowną opcją do zbudowania. Napowietrzne bramy garażowe są dostępne zarówno w nieruchomościach mieszkalnych, jak i komercyjnych, ale wymagają więcej miejsca do instalacji. Bramy garażowe Warszawa jest miastem, gdzie można znaleźć odpowiednią ofertę według preferencji.

Bramy garażowe rolowane są zazwyczaj droższe niż bramy garażowe uchylne, ale mogą być również wygodniejsze. W systemie bram rolowanych nie ma potrzeby podnoszenia bramy w górę lub w dół – po prostu toczy się ona na miejsce. To sprawia, że łatwiejsze dla osób z ograniczoną siłą fizyczną lub zdolność do przenoszenia ciężkich przedmiotów. Można również uzyskać rolkowe bramy garażowe, które mają automatyczny mechanizm otwierania, więc nie trzeba nawet dotykać ich podczas jazdy w lub z podjazdu.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


3 × 5 =