Osiadanie budynku – na czym polega?

Osiadanie budynku to ilość ruchów, jakim podlega budynek w wyniku własnego ciężaru. Wielkość występujących ruchów zależy od rodzaju i wielkości domu, od tego, jak dobrze został zbudowany i gdzie jest położony. Ciężkie struktury mogą powodować osiadanie budynku, powodując pęknięcie fundamentu w Twoim domu. Podczas gdy możliwe jest naprawienie fundamentu, kwestie strukturalne generalnie wymagają niemal natychmiastowego zajęcia się nimi przez profesjonalnego wykonawcę naprawy fundamentów.

Jaka jest przyczyna?

Najczęstszą przyczyną osiadania budynku jest niezdolność fundamentu do utrzymania ciężaru domu. W rezultacie, pęknięcia pojawiają się w ścianach i podłogach domu. Jeśli zauważysz tego typu problemy, ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w celu określenia najlepszego sposobu działania w zakresie naprawy fundamentu. Kolejną najczęstszą przyczyną osiadania budynku jest wynik skurczu gruntu. Kiedy woda dostaje się do ziemi, może tworzyć pęknięcia w glebie i osłabiać jej wytrzymałość.

Co mogę zrobić, jeśli zauważę, że mój fundament osiada?

Jeśli zauważysz pęknięcia w ścianach lub podłogach i myślisz, że może to być związane z osiadaniem fundamentu Twojego domu, ważne jest, aby skonsultować się z profesjonalistą w celu uzyskania porady. Pomiary osiadań znajdziesz na tej stronie http://geodraw.pl/oferta/pomiary-inzynieryjno-przemyslowe/pomiary-przemieszczen. Będą oni w stanie określić, czy Twój dom wymaga naprawy fundamentów, a jeśli tak, to jaki rodzaj naprawy sprawdzi się najlepiej.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


2 × 1 =