Szkolenie AFF – co warto wiedzieć?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szkolenie AFF jest jednym z najpopularniejszych rodzajów certyfikacji spadochronowej na świecie. Jest to skrót od Accelerated Free Fall i jest to sposób na szybkie przejście przez kolejne poziomy zaawansowania w skokach spadochronowych. Oznacza to, że będziesz skakał z samolotu samodzielnie, mając do pomocy jedynie instruktora i pilota samolotu.

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się co dokładnie wchodzi w skład programu AFF, oto kilka rzeczy, które warto wiedzieć:

To nie jest tak łatwe, jak się wydaje 

Będziesz musiał spędzić wiele godzin w powietrzu zanim zbliżysz się do skoku z samolotu. Twoje pierwsze kilka skoków będzie z instruktorem, który będzie ściśle monitorował każdy twój ruch, gotowy do pomocy, jeśli coś pójdzie nie tak. Następnie odbędziesz jeszcze wiele lotów z tym samym instruktorem, aż będzie on przekonany, że jesteś gotowy do samodzielnych skoków.

Będziesz miał również dużo czasu w swobodnym spadaniu 

Podczas swobodnego spadania instruktor puści Twoją rękę i pozwoli Ci swobodnie spadać w powietrzu przez kilka sekund, zanim otworzy spadochron i ustabilizuje tempo opadania, abyś mógł bezpiecznie wylądować na odpowiedniej wysokości i w odpowiednim miejscu.

Upewnij się, że twój sprzęt jest aktualny! 

Twój instruktor dokładnie sprawdzi cały Twój sprzęt przed każdym lotem, więc upewnij się, że wszystko działa prawidłowo!

Jeśli jesteś zainteresowany takim szkoleniem, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://skydive.wroclaw.pl/szkolenia-aff.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie uprawnienia musi mieć kierowca busa?
Jakie uprawnienia musi mieć kierowca busa?
By móc poprowadzić busa, trzeba posiadać odpowiedniego rodzaju prawo jazdy. W dzisiejszym artykule sprawdzimy, jakie uprawnienia są konieczne, by móc […]
Odszkodowanie za wypadek drogowy – walcz o swoje prawa
Odszkodowanie za wypadek drogowy – walcz o swoje prawa
Od każdego uczestnika ruchu drogowego wymaga się właściwego przygotowania, umiejętności zachowania zimnej krwi i należytego dbania o bezpieczeństwo – zarówno […]
W jakich firma pożyteczne jest używanie chatbota?
W jakich firma pożyteczne jest używanie chatbota?
Chatboty to nowe aplikacje. Są świetnym sposobem, aby pomóc klientom uzyskać potrzebne informacje, a nawet sfinalizować zakup. A jeśli chcesz […]