Aloes – jakie ma zalety?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aloes, zwany również „różdżką z nieba”, to sukulent o właściwościach leczniczych. Może być stosowany do leczenia oparzeń, skaleczeń i podrażnień skóry.

Co to jest aloes?

Aloes jest sukulentem, który od tysięcy lat jest wykorzystywany w tradycyjnej medycynie na całym świecie. Nazwa aloes pochodzi z języka arabskiego i oznacza „roślinę leczniczą”. Żel wewnątrz liści zawiera wiele witamin, minerałów i enzymów, które pomagają leczyć rany na skórze.

Jak działa aloes?

Po zastosowaniu miejscowym na skórę, żel aloesowy tworzy elastyczną warstwę, która pomaga chronić przed podrażnieniami i suchością. Żel zawiera również kilka związków zwanych polisacharydami (cukry złożone), które wykazały działanie przeciwzapalne w badaniach laboratoryjnych z udziałem zwierząt z oparzeniami wywołanymi chemicznie.

Dlaczego miałbym używać aloesu?

Aloes był używany od tysięcy lat jako roślina lecznicza, szczególnie ze względu na swoje właściwości kojące i lecznicze. Żel z liści jest silnym środkiem przeciwzapalnym, który może ukoić podrażnioną i uszkodzoną skórę.

Jest również przeciwutleniaczem i stwierdzono, że ma wiele innych korzyści zdrowotnych, w tym pomaga obniżyć ciśnienie krwi, poprawić trawienie i leczyć zaparcia. Oczywiście, najbardziej znaną korzyścią z aloesu jest jego zdolność do pomocy w leczeniu oparzeń słonecznych.

Żel z liści aloesu zawiera witaminy A, B1, B2, B3 (niacyna), B5 (kwas pantotenowy), B6 (pirydoksyna), C i E oraz minerały: wapń, magnez, potas, sód i krzemionkę. Zawiera również ponad 200 biologicznie aktywnych związków, takich jak enzymy, aminokwasy, sterole i polisacharydy, które działają razem, aby uzyskać te niesamowite rezultaty.

Jeśli chcesz nabyć odpowiednie produkty, to koniecznie sprawdź witrynę: https://equilibrasklep.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak podkreślić elegancki charakter przyjęcia?
Jak podkreślić elegancki charakter przyjęcia?
Eleganckie przyjęcie powinno być odpowiednio celebrowane, tak by goście od początku do końca czuli, iż jest to wyjątkowe wydarzenie. Co […]
Jak zachęcić dziecko do nauki?
Jak zachęcić dziecko do nauki?
Wielu rodziców zastanawia się, w jaki sposób zachęcić swoje dziecko do nauki. Jest to bowiem częsty problem, z którym trzeba […]
Zawieszenie pneumatyczne – z jakich elementów się składa?
Zawieszenie pneumatyczne – z jakich elementów się składa?
Miech, kompresor i kolumna pneumatyczna Zawieszenie pneumatyczne zapewnia znakomity komfort jazdy i skutecznie amortyzuje nierówności występujące na jezdni. Zbudowane jest […]