Aloes – jakie ma zalety?

Aloes, zwany również „różdżką z nieba”, to sukulent o właściwościach leczniczych. Może być stosowany do leczenia oparzeń, skaleczeń i podrażnień skóry.

Co to jest aloes?

Aloes jest sukulentem, który od tysięcy lat jest wykorzystywany w tradycyjnej medycynie na całym świecie. Nazwa aloes pochodzi z języka arabskiego i oznacza „roślinę leczniczą”. Żel wewnątrz liści zawiera wiele witamin, minerałów i enzymów, które pomagają leczyć rany na skórze.

Jak działa aloes?

Po zastosowaniu miejscowym na skórę, żel aloesowy tworzy elastyczną warstwę, która pomaga chronić przed podrażnieniami i suchością. Żel zawiera również kilka związków zwanych polisacharydami (cukry złożone), które wykazały działanie przeciwzapalne w badaniach laboratoryjnych z udziałem zwierząt z oparzeniami wywołanymi chemicznie.

Dlaczego miałbym używać aloesu?

Aloes był używany od tysięcy lat jako roślina lecznicza, szczególnie ze względu na swoje właściwości kojące i lecznicze. Żel z liści jest silnym środkiem przeciwzapalnym, który może ukoić podrażnioną i uszkodzoną skórę.

Jest również przeciwutleniaczem i stwierdzono, że ma wiele innych korzyści zdrowotnych, w tym pomaga obniżyć ciśnienie krwi, poprawić trawienie i leczyć zaparcia. Oczywiście, najbardziej znaną korzyścią z aloesu jest jego zdolność do pomocy w leczeniu oparzeń słonecznych.

Żel z liści aloesu zawiera witaminy A, B1, B2, B3 (niacyna), B5 (kwas pantotenowy), B6 (pirydoksyna), C i E oraz minerały: wapń, magnez, potas, sód i krzemionkę. Zawiera również ponad 200 biologicznie aktywnych związków, takich jak enzymy, aminokwasy, sterole i polisacharydy, które działają razem, aby uzyskać te niesamowite rezultaty.

Jeśli chcesz nabyć odpowiednie produkty, to koniecznie sprawdź witrynę: https://equilibrasklep.pl/.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


trzynaście + 18 =