Miód naturalny – jakie ma właściwości zdrowotne?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Miód to słodka, lepka substancja spożywcza produkowana przez pszczoły i niektóre spokrewnione owady. Pszczoły tworzą miód z nektaru kwiatów, jego naturalna słodycz, wynikająca z obecności różnych cukrów, sprzyja długotrwałemu przechowywaniu w celu późniejszego spożycia. Miód jest używany od co najmniej 10 000 lat jako środek słodzący w medycynie ludowej, religii i kuchni.

Dlaczego warto go spożywać?

Miód naturalny jest najcenniejszym produktem przyrodniczym. Zawiera wiele witamin, minerałów, pierwiastków śladowych i aminokwasów. Jest szeroko stosowany w medycynie ludowej jako środek zapobiegawczy przeciwko różnym chorobom oraz w leczeniu chorób przewlekłych.

Ma bardzo wiele zalet

Miód naturalny zawiera witaminy (A, B1, B2, B6), minerały (wapń, magnez, potas), pierwiastki śladowe (żelazo, miedź) oraz aminokwasy.

Posiada właściwości antyoksydacyjne, które pomagają zapobiegać miażdżycy i nadciśnieniu.

Miód ma działanie przeciwzapalne dzięki zawartości flawonoidów, czyli przeciwutleniaczy, które wspomagają prawidłowe funkcjonowanie największego organu – naszej skóry.

Pomaga nam w wielu dolegliwościach trawiennych: łagodzi zaparcia i biegunki; zmniejsza wzdęcia i wzdęcia; pobudza wydzielanie żołądka; łagodzi nudności spowodowane chorobą lokomocyjną lub poranną chorobą w czasie ciąży; pomaga zmniejszyć wymioty po chemioterapii lub radioterapii u osób chorych na raka.

Miód naturalny sprzyja gojeniu się ran i wrzodów ze względu na swoje właściwości antybakteryjne.

Miód naturalny sklep jest miejscem, w którym bez problemu nabędziesz ten prozdrowotny produkt.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak podkreślić elegancki charakter przyjęcia?
Jak podkreślić elegancki charakter przyjęcia?
Eleganckie przyjęcie powinno być odpowiednio celebrowane, tak by goście od początku do końca czuli, iż jest to wyjątkowe wydarzenie. Co […]
Jak wydzielić strefy w pokoju?
Jak wydzielić strefy w pokoju?
Podział pomieszczeń mieszkalnych na mniejsze strefy szczególnego przeznaczenia dostarcza zwykle wielu trudności, a producenci systemów i konstrukcji do tworzenia takich […]
Soczewki roczne – jakie mają zastosowanie?
Soczewki roczne – jakie mają zastosowanie?
Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów soczewek. Występują one w różnych kolorach, mocach i rozmiarach, dzięki czemu można je […]