Biuro rachunkowe – jakie oferuje usługi?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dział księgowości jest kręgosłupem firmy. Jest odpowiedzialny za sprawozdawczość finansową, zgodność z przepisami podatkowymi i inne obowiązki, które utrzymują sprawne funkcjonowanie firmy. Biuro rachunkowe obsługuje również listę płac, która jest głównym obowiązkiem dla wielu firm.

Dział księgowy ma kilka obowiązków:

Sprawozdawczość finansowa 

Biuro rachunkowe zestawia dla kierownictwa i inwestorów raporty dotyczące działalności finansowej, takie jak rachunki zysków i strat, bilanse i sprawozdania z przepływu środków pieniężnych. Raporty te są przygotowywane z wykorzystaniem ogólnie przyjętych zasad rachunkowości (GAAP).

Zgodność z przepisami podatkowymi 

Biuro rachunkowe zapewnia terminowe wypełnianie zobowiązań podatkowych. Obejmuje to dokonywanie szacunkowych płatności podatkowych oraz składanie kwartalnych deklaracji podatkowych dotyczących płac w Urzędzie Skarbowym (IRS).

Zobowiązania 

Biuro rachunkowe przetwarza rachunki od sprzedawców i dostawców, zapewniając terminową płatność w należnych terminach. Proces ten obejmuje również utrzymywanie otwartego konta czekowego w celu pokrycia wydatków do czasu otrzymania płatności od klientów lub sprzedawców.

Należności 

Biuro rachunkowe śledzi niezapłacone faktury od klientów aż do momentu, gdy zostaną one w pełni zapłacone lub odpisane jako nieściągalne. W niektórych scenariuszach, należności mogą być sprzedawane zewnętrznym firmom windykacyjnym, jeśli staną się nieściągalne po 180 lub więcej dniach od daty faktury.

Jeśli chcesz skorzystać z tego typu możliwości, to koniecznie sprawdź stronę internetową: http://www.biuro-libro.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zarządzać przestrzenią w biurze
Jak zarządzać przestrzenią w biurze
Aby pracownicy osiągali dobre wyniki, przestrzeń biurowa, w której przebywają na co dzień, powinna temu sprzyjać. Bardzo ważne jest zatem, […]
Co trzeba ze sobą wziąć, wybierając się na basen?
Co trzeba ze sobą wziąć, wybierając się na basen?
Jeśli planujesz wybrać się na basen, istnieją pewne przedmioty, które powinieneś zabrać ze sobą. Oto kilka rzeczy, które są niezbędne […]
Urządzenia przeznaczone do produkcji pasz dla zwierząt
Urządzenia przeznaczone do produkcji pasz dla zwierząt
Obecnie w niemal każdym sklepie dostępne jest świeże mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, w tym nabiał. Jest to możliwe dzięki […]