Biuro rachunkowe – jakie oferuje usługi?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dział księgowości jest kręgosłupem firmy. Jest odpowiedzialny za sprawozdawczość finansową, zgodność z przepisami podatkowymi i inne obowiązki, które utrzymują sprawne funkcjonowanie firmy. Biuro rachunkowe obsługuje również listę płac, która jest głównym obowiązkiem dla wielu firm.

Dział księgowy ma kilka obowiązków:

Sprawozdawczość finansowa 

Biuro rachunkowe zestawia dla kierownictwa i inwestorów raporty dotyczące działalności finansowej, takie jak rachunki zysków i strat, bilanse i sprawozdania z przepływu środków pieniężnych. Raporty te są przygotowywane z wykorzystaniem ogólnie przyjętych zasad rachunkowości (GAAP).

Zgodność z przepisami podatkowymi 

Biuro rachunkowe zapewnia terminowe wypełnianie zobowiązań podatkowych. Obejmuje to dokonywanie szacunkowych płatności podatkowych oraz składanie kwartalnych deklaracji podatkowych dotyczących płac w Urzędzie Skarbowym (IRS).

Zobowiązania 

Biuro rachunkowe przetwarza rachunki od sprzedawców i dostawców, zapewniając terminową płatność w należnych terminach. Proces ten obejmuje również utrzymywanie otwartego konta czekowego w celu pokrycia wydatków do czasu otrzymania płatności od klientów lub sprzedawców.

Należności 

Biuro rachunkowe śledzi niezapłacone faktury od klientów aż do momentu, gdy zostaną one w pełni zapłacone lub odpisane jako nieściągalne. W niektórych scenariuszach, należności mogą być sprzedawane zewnętrznym firmom windykacyjnym, jeśli staną się nieściągalne po 180 lub więcej dniach od daty faktury.

Jeśli chcesz skorzystać z tego typu możliwości, to koniecznie sprawdź stronę internetową: http://www.biuro-libro.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Za pomocą czego zwiększyć rozpoznawalność własnej marki?
Za pomocą czego zwiększyć rozpoznawalność własnej marki?
Sukces biznesowy firmy zależy przede wszystkim od zasięgów stworzonej przez nią marki. Im większa będzie jej rozpoznawalność, tym więcej klientów […]
Stretch – jakie ma zastosowanie w branży kurierskiej?
Stretch – jakie ma zastosowanie w branży kurierskiej?
Folia typu stretch to nieodzowny materiał, który służy zabezpieczaniu paczek w wielu firmach produkcyjnych, ale także kurierskich. Dzieje się tak […]
Dlaczego warto zainwestować w dobrą suwnicę?
Dlaczego warto zainwestować w dobrą suwnicę?
Dobra suwnica to przede wszystkim inwestycja w przyszłość. Przez następne lata nie trzeba się martwić o ewentualne usterki, ponieważ dofinansowanie […]