Certyfikacja ISO 14001 – co oznacza?

ISO 14001:2015 (wcześniej ISO 14001:2004) to międzynarodowa norma dotycząca systemów zarządzania środowiskowego (EMS), które mogą pomóc organizacjom w zmniejszeniu ich wpływu na środowisko.

Certyfikat ten jest uznawany w ponad 180 krajach, co czyni go najszerzej stosowaną i uznawaną normą na naszej planecie. Została przyjęta przez ponad 80% wszystkich organizacji posiadających SZŚ. Jest to również jedna z trzech podstawowych norm wykorzystywanych przez audytorów podczas oceny, czy organizacja spełniła swoje wymagania prawne zgodnie z przepisami Agencji Ochrony Środowiska (EPA).

Dlaczego jest ona potrzebna?

Faktem jest, że w ostatnich latach wiele firm stało się bardziej świadomych swojego śladu środowiskowego. Niektóre z nich mogły już zainwestować w SZŚ, ale może się okazać, że Twój system nie jest do końca odpowiedni. W takim przypadku mogą Państwo skorzystać z uzyskania certyfikatu ISO 14001 – nie tylko zwiększy to Państwa konkurencyjność na rynku, ale również pomoże w osiągnięciu celów zrównoważonego rozwoju. Jeśli chcesz uzyskać taki certyfikat, zajrzyj na stronę https://gcsquality.pl/certyfikaty/iso-14001/.

Firma może być w stanie poprawić swój wynik finansowy poprzez zmniejszenie strumienia odpadów i zużycia energii dzięki zwiększonej wydajności i skutecznym procesom zarządzania zasobami, które są objęte normą. Alternatywnie, jeśli Twoja firma planuje rozwój lub otwarcie nowych biur, uzyskanie certyfikatu da Ci przewagę w upewnieniu się, że każda nowa lokalizacja jest zgodna ze wszystkimi odpowiednimi przepisami.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


dwa × pięć =