Ból pleców – u kogo szukać pomocy?

Ból pleców jest częstą dolegliwością, ale trudno jest wiedzieć, do kogo zwrócić się o pomoc. Istnieje szereg pracowników służby zdrowia, którzy mogą zapewnić poradę, leczenie i zarządzanie w przypadku bólu pleców.

Pierwszy kontakt

Lekarz pierwszego kontaktu może pomóc w przypadku niepilnych bólów pleców. Może on skierować Cię do dalszej oceny, jeśli uzna, że przyczyną Twoich objawów jest coś poważniejszego. Jeśli nie uważa, że z plecami jest coś nie tak, może zaoferować Ci poradę, jak radzić sobie z bólem samodzielnie lub skierować Cię do fizjoterapeuty lub terapeuty zajęciowego.

Fizjoterapeuta

Fizjoterapeuci są przeszkoleni w zakresie rehabilitacji problemów mięśniowo-szkieletowych. Ocenią oni stan pacjenta i doradzą, jak radzić sobie z nim samodzielnie, lub zaoferują terapię manualną w celu złagodzenia objawów. 

Terapeuta zajęciowy

Terapeuta zajęciowy oceni wszelkie problemy wpływające na codzienne życie, spowodowane bólem pleców i będzie pracował z pacjentem nad strategiami, które mogą pomóc w poprawie sytuacji. Może to obejmować proste zmiany, takie jak używanie innej poduszki podczas snu lub unikanie pewnych czynności.

Jeśli szukasz pomocy, to fizjoterapeuta Poznań, jest miastem, w którym znajdziesz wielu specjalistów.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


12 + 3 =