Buty trekkingowe – jaką markę wybrać?

Trekking to forma aktywności fizycznej, która z każdym rokiem zyskuje coraz więcej zwolenników. Ten rodzaj pieszej turystyki najczęściej uprawiany jest w terenach górskich. Nie wymaga wielkich nakładów finansowych. Być móc wyruszyć w trasę wystarczy odpowiedni ubiór oraz wygodne buty. Na rynku dostępnych jest wiele modeli butów trekkingowych, oferowanych przez różnych producentów. Warto jednak dowiedzieć się, które z nich są godne uwagi, a jakich lepiej unikać.

Szukając butów trekkingowych w sklepach stacjonarnych lub internetowych (zobacz: buty trekkingowe sklep), z pewnością natkniemy się na ofertę popularnych producentów butów sportowych, takich jak: Adidas, Nike, czy Reebok. Chociaż tego typu buty uważane są za turystyczne, to z prawdziwymi butami trekkingowymi mają niewiele wspólnego. Jeśli więc ktoś zamierza traktować trekking poważnie, powinien zaopatrzyć się w obuwie oferowane przez specjalistów w tej dziedzinie.

Do najbardziej znanych producentów butów trekkingowych zaliczyć należy markę La Sportiva. Produkty tej włoskiej firmy są od lat stosowane przez wspinaczy i alpinistów. Wykonane są z odpornej na uszkodzenia skóry oraz membrany zapewniającej wodoszczelność. Miękka podeszwa zapewnia komfort chodzenia, a sztywna cholewka, chroni staw skokowy przed skręceniem. Szukając wysokiej jakości produktów, można również postawić na inną włoską markę Aku, której początki działalności sięgają lat czterdziestych dwudziestego wieku. To właśnie tej firmie jako pierwszej udało się stworzyć oddychające i całkowicie wodoodporne buty. Jej oferta obejmuje zarówno obuwie trekkingowe, jak i wspinaczkowe. Poszukując najwyższej jakości butów do wędrówek po górach, nie można pominąć potentata w tej dziedzinie, firmy Asolo. Istniejąca od 1975 roku marka, od początku swego istnienia wyznacza standardy dla rynku, poprzez stosowanie innowacyjnych technologii. Obecnie w sprzedaży posiada zarówno profesjonalne buty trekkingowe, jak i specjalistyczne obuwie do wspinaczki lodowej.

Artykuł napisany we współpracy z Panem Kamilem Osełka, który jest doradcą klienta w jednym z poznańskich sklepów z butami sportowymi.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


2 × 2 =