W co wyposażyć hotel

Odpowiednie wyposażenie dla hoteli wpływa nie tylko na ilość gwiazdek, ale również na ogólną opinię i ocenę ośrodka. Wiadomo, że im wyższy standard, tym bardziej trzeba zadbać o odpowiednie meble i dodatki, które sprostają wymaganiom potencjalnych gości. W co należy więc wyposażyć hotel, aby przyciągnął jak największą ilość osób?

 

Podstawowe wyposażenie hoteli

Jednogwiazdkowy hotel powinien posiadać podstawowe wyposażenie pokoju. Najczęściej takie wnętrze zawiera jedynie łóżko, szafkę nocną, szafę i umywalkę. Łazienka za to znajduje się na korytarzu. Pokoje w dwugwiazdkowym hotelu zawierają już w pełni wyposażoną łazienkę. Dodatkowo, goście mają do dyspozycji telefon, radio, a nawet telewizor. Trzygwiazdkowy hotel powinien już posiadać nieco wyższy standard, a co za tym idzie lepsze wyposażenie. Wygodne pokoje z klimatyzacją, łazienki z pełną galanterią i darmowym zestawem kosmetyków stanowią podstawę tej klasy. Placówki, które do dyspozycji gości oddają pokoje czterogwiazdkowe muszą w swoim wyposażeniu posiadać dodatkowo minibar i sejf oraz darmowy dostęp do internetu. Hotele najwyższej klasy, czyli pięciogwiazdkowe powinny odpowiadać na potrzeby najbardziej wymagających klientów. Takie pokoje, wyposażone są w najnowsze technologie i meble najlepszej jakości.

 

Wyposażenie dodatkowych pomieszczeń w hotelu

Hotele, mające trzy i więcej gwiazdek muszą również zadbać o odpowiednie wyposażenie wszelkich, dodatkowych pomieszczeń. Wyposażenie barów i restauracji musi spełniać wszystkie zasady bezpieczeństwa i higieny, dodatkowo stylem pasować do reszty wystroju hotelu i być funkcjonalne oraz nowoczesne. Niektóre hotele udostępniają swoim gościom również siłownię, gabinety spa czy sale konferencyjne.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


3 + piętnaście =