Ciekawe pomysły na ozdobę podłogi

W kontekście podłogi istnieje naprawdę wiele możliwości aranżacyjnych. Niektórzy decydują się na podłoże z płytek czy drewniane i pozostawiają je w takiej formie, uznając je za dostatecznie eleganckie oraz estetyczne. Istnieją jednak także inne sposoby na urozmaicenie tej części pomieszczeń. Jakie ozdoby mogą się przydać? 

Dywany

Z pewnością największe możliwości dekoracyjne dają dywany. Występują one w różnych rozmiarach oraz wzorach, dzięki czemu swobodnie można dobrać je do każdego pokoju w domu. Plusem tego rozwiązania jest też fakt, że można je w łatwy sposób wymienić, odmieniając charakter wnętrza. W salonie czy sypialni warto wybrać bardziej subtelne i eleganckie warianty, natomiast w pokoju najmłodszych sprawdzi się kolorowy dywan dziecięcy, z motywami zwierzęcymi lub nawet postaciami z ulubionych bajek maluchów. 

Wykładziny

Ten element na podłogi często kojarzy się z aspektami czysto użytkowymi, lecz na rynku dostępne są również delikatne wersje o przyjemnej strukturze, a także ozdobnym charakterze. Szeroki wybór kolorów oraz wzorów sprawił, że wykładziny mogą stanowić efektowne dopełnienie aranżacji. Zależnie od potrzeb można je umieścić na całej powierzchni podłogi lub określonym fragmencie. Ciekawym pomysłem na taras czy balkon jest z kolei sztuczna trawa. Będzie się ona prezentowała dużo ciekawiej niż same płytki czy beton, a do tego stanowi ona doskonałą izolację przed zimnem oraz wilgocią. Producenci wykorzystują przy tym materiały odporne na działanie czynników atmosferycznych, dzięki czemu takie wykładziny są wyjątkowo trwałe i pomagają w oryginalnym projektowaniu takich przestrzeni. 

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


pięć + trzy =