CO packing – na czym to polega?

Opakowanie CO to rodzaj opakowania, które służy do ochrony produktów przed zanieczyszczeniami, światłem i wilgocią. Może być wykonane z wielu materiałów, w tym z plastiku, papieru i metalu. Aby chronić produkt znajdujący się wewnątrz opakowania, musi być ono szczelne.

Istnieje wiele rodzajów opakowań CO o różnym przeznaczeniu i zastosowaniu. Niektóre z nich są używane do wysyłki, podczas gdy inne są przeznaczone do przechowywania lub wyświetlania. Głównym celem wszystkich opakowań CO jest zapobieganie niepożądanym zmianom stanu produktu podczas wysyłki lub przechowywania.

Na czym polega CO Packing?

Pakowanie CO to technika stosowana w opakowaniach z tworzyw sztucznych. Jest to połączenie wypełnienia próżniowego i gazowego, dzięki któremu opakowanie pozostaje nienaruszone, nawet pod wpływem zewnętrznego ciśnienia atmosferycznego. W procesie tym produkt umieszczany jest w cienkiej torebce foliowej, a następnie sprężany za pomocą pistoletu CO2. CO2 dostaje się do worka przez małe otwory wykonane na jego boku i wypiera znajdujące się w nim powietrze, tworząc próżnię. Produkt jest szczelnie zamknięty wewnątrz tej torby, a następnie wypełniony gazem CO2 za pomocą specjalnego pistoletu. Po wykonaniu tej czynności worek jest szczelnie zamykany wokół krawędzi za pomocą zgrzewarek.

Kto może to wykonać?

CO Packing to proces który warto powierzyć profesjonalistom. Usługi pakowania CO przez osoby trzecie muszą być świadczone przez firmy posiadające profesjonalne zaplecze techniczne i dobrze wyszkolony personel.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


2 × 2 =