Co spakować na wakacje w egzotycznym miejscu?

Każdy dobrze zaplanowany wyjazd powinien rozpocząć się od dobrze spakowanego plecaka lub walizki. Lista rzeczy do spakowania zależy od kierunku i długości wyjazdu. Na każdy wyjazd powinniśmy zabrać odpowiednią ilość bielizny, wygodne buty, nieprzemakalną kurtkę i ubrania dostosowane do przewidywanych warunków atmosferycznych. To jednak nie wszystko. Jadąc do egzotycznego kraju powinniśmy spakować kilka dodatkowych niezbędnych rzeczy. 

O czym nie można zapomnieć?

W egzotycznym kraju na pewno przydadzą się okulary przeciwsłoneczne z dobrym filtrem. Słońce bywa bardzo zdradliwe. Osoby na co dzień mieszkające w klimacie umiarkowanym powinny zadbać o swoje oczy. W plecaku powinien znaleźć się również krem do opalania oraz kapelusz na głowę. Jak na każdy wyjazd, należy spakować strój do spania. Jednak w upalnym egzotycznym klimacie, szczególnie u pań, lepiej sprawdzi się koszula nocna. Jest ona bardziej przewiewna i wygodna. Również ubrania na dzień powinny być luźniejsze i z lekkich, oddychających materiałów. W plecaku każdego podróżnika powinna znaleźć się również duża chusta. Ma ona bardzo wiele zastosowań. Można osłonić się nią przed słońcem, chłodem i wiatrem, zastąpi kapelusz czy torbę podręczną. W wyjątkowych sytuacjach można wykorzystać ją jako szybkoschnący ręcznik, a kiedy indziej po prostu na niej usiąść nie brudząc spodni. 

Rzeczy na plażę

Dla każdej podróżniczki ważny jest również doskonały wygląd na plaży. Do opalania najlepsze będzie kolorowe bikini, jednak pływać jest najwygodniej w stroju kąpielowym jednoczęściowym. Wybór wzorów i kolorów jest ogromny, więc każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Jeśli lubimy spędzać czas w wodzie, a w okolicy znajduje się rafa koralowa, nie można zapomnieć o spakowaniu maski do pływania. Pływanie pośród kolorowych rybek na pewno dostarczy nam niezapomnianych wrażeń.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


pięć × jeden =