Czy sportowcy muszą mieć specjalną dietę?

Polacy są obecnie świadomi dobroczynnego wpływu, jaki na ich zdrowie ma duża ilość ruchu. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na systematyczne uprawianie sportu. Jednak jeśli chcemy intensywni trenować, powinniśmy zadbać o prawidłowy jadłospis, który dostarczy nam wszystkich, niezbędnych wartości odżywczych. Czy trzeba jednak stosować jakąś konkretną dietę?

Smaczne i zdrowe posiłki

Nie ma jednej, uniwersalnej diety, która byłaby idealna dla każdego sportowca. W dobrze skomponowanym posiłku nie chodzi bowiem o rodzaj spożywanych produktów, ale o ich wartości odżywcze, w końcu również weganie mogą być zdrowymi sportowcami.

Jednak bilansowanie posiłków może być problematyczne w przypadku osób nie znających się na tematyce, na szczęście zawsze mogą one zamówić catering dietetyczny dla sportowców. Jest to idealna opcja jeśli chcemy intensywnie trenować i nie martwić się, czy dzienny podaż białka czy węglowodanów jest odpowiedni.

Firmy, które oferują dietę pudełkową zatrudniają bowiem profesjonalnych dietetyków, którzy doskonale wiedzą, jak bilansować posiłki dla klientów. Na szczególna uwagę zasługuje catering dietetyczny Pomelo, firma ta oferuje bardzo różnorodne jadłospisy, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.

Klient firmy musi tylko określić dzienną kaloryczność dań oraz stosunek białek do węglowodanów, a specjaliści zajmą się resztą. Dieta dla sportowców może być zarówno mięsna, jak i wegetariańska, czy nawet wegańska! W przypadku tych ostatnich głównym źródłem białek w menu będą warzywa strączkowe.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


dwa × jeden =