Dlaczego warto pić czystek koreański?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Od pewnego czasu popularność czystka regularnie rośnie i nic nie wskazuje na to, aby moda na spożywanie tej rośliny pod różnymi postaciami miała przeminąć. Na świecie istnieje aż 50 odmian i gatunków tego niesamowitego krzewu, a część z nich wykazuje właściwości lecznicze. Są one znane i cenione już od wieków, co sprawia, że jest on popularny nawet w najdalszych zakątkach. Jednym z gatunków czystka jest jego koreańska odmiana, która doskonale wpływa na zdrowie i ogólne samopoczucie. 

Właściwości czystka

Czystek jest bardzo bogaty w polifenole, które są doskonałymi antyutleniaczami neutralizującymi wolne rodniki. Hamuje rozwój bakterii i innych drobnoustrojów chorobowotwórczych. Pomaga oczyścić ciało ze zgromadzonych toksyn oraz metali ciężkich, dlatego zalecany jest przede wszystkim osobom, które palą papierosy. Regularne spożywanie czystka pomaga obniżać poziom cukru we krwi. Przeciwdziała rozwojowi miażdżycy i blokuje utlenianie się cholesterolu we krwi. Czystek świetnie wpływa na ogólną kondycję skóry i zapobiega powstawaniu zmarszczek oraz zmian trądzikowych.

Pomaga także chronić ludzi oraz zwierzęta przed kleszczami oraz komarami, ponieważ skóra osób pijących regularnie napary wydziela zapach, który je odstrasza. Działa antyalergicznie, zwłaszcza w przypadku alergii na kurz i pyłki, ponieważ hamuje wydzielanie histaminy. Właściwości czystka wpływają na ogólne samopoczucie, a olejki eteryczne w nim zawarte wprawiają w dobry nastrój i pomagają się wyciszyć w chwilach stresu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak urozmaicić wystrój wnętrza?
Jak urozmaicić wystrój wnętrza?
Remont, zmiana aranżacji mieszkania czy zwyczajne odświeżenie wnętrz może przysporzyć o ból głowy niejednego właściciela. Mają na to wpływ częste […]
Czym zajmuje się psycholog?
Czym zajmuje się psycholog?
Wielu z nas słyszało o zawodzie, lecz część osób do końca nie wie, czym taka osoba zajmuje się na co […]
Podróże, które zapadną w pamięć – jak zorganizować wyjazd marzeń?
Podróże, które zapadną w pamięć – jak zorganizować wyjazd marzeń?
Podróże są jedną z ulubionych form spędzania czasu wolnego. To nie tylko doskonały sposób na relaks i zacieśnianie więzi międzyludzkich, […]