Najczęstsze schorzenia barku

Każdy z nas pragnie cieszyć się pełnią życia. Znacznie ułatwia to bycie zdrowym, niekiedy jednak padamy ofiarą wypadku o przykrych konsekwencjach. Różnego rodzaju urazy mogą znacznie ograniczyć naszą sprawność ruchową, a nierzadko nawet samodzielność. Aby powrócić do dawnej formy, kluczowa jest odpowiednia diagnoza i podjęcie właściwych działań. Oto kilka istotnych informacji na temat najczęściej spotykanych schorzeń barku.

Dyskomfort i ból

Jednym z najpopularniejszych schorzeń barku jest jego przeciążenie. Podczas wykonywania codziennych obowiązków lub uprawiania sportu nietrudno jest przecenić własne siły i naciągnąć, lud naderwać ścięgna, więzadła czy mięśnie. Podczas podnoszenia ręki obserwujemy wtedy ból, którego nie powinniśmy ignorować. Nieco poważniejszą przypadłością jest zwichnięcie stawu barkowego, które z reguły stanowi konsekwencję wypadków komunikacyjnych. Jest jednoznaczne z ogromnym dyskomfortem i częściowym unieruchomieniem barku. Pojawia się również zniekształcenie stawu i zauważalny obrzęk. Nieprawidłowo leczone zwichnięcie może skutkować niestabilnością barku.

Udać się po profesjonalną pomoc

Pamiętajmy o tym, że żadnych niepokojących sygnałów wysyłanych przez nasz organizm nie wolno ignorować. Czynienie tego może przykładowo doprowadzić do zwyrodnienia stawu barkowego, które wiąże się z silnym bólem i znacznie utrudnia funkcjonowanie. Podstawą jest zasięgnięcie porady medycznej. Jeśli chciałbyś nawiązać kontakt ze specjalistą takim jak ortopeda Gdańsk jest miastem, w którym znajdziesz wielu wykwalifikowanych przedstawicieli służby zdrowia.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


cztery × dwa =