Jak należy chronić okna w naszym mieszkaniu?

Okna mieszkań są często pierwszą rzeczą, która ulega uszkodzeniu podczas burzy lub innej katastrofy. Może to być spowodowane wieloma czynnikami, w tym latającymi odłamkami, uszkodzeniami spowodowanymi przez wiatr i deszcz. Jeśli Twoje mieszkanie znajduje się na drodze huraganu lub innej zbliżającej się katastrofy, powinieneś podjąć kroki w celu ochrony swoich okien.

Najlepszym sposobem ochrony okien w mieszkaniu jest zabicie ich od wewnątrz sklejką lub podobnymi materiałami. Pozwoli to utrzymać większość pogody z dala od domu i zapobiegnie powstawaniu szkód wodnych.

Jeśli nie masz sklejki, użyj czegoś innego, co jest wystarczająco wytrzymałe, aby utrzymać wiatr z dala od mieszkania. Możesz również przykleić taśmę plastikową nad otwartymi oknami, aby pomóc utrzymać wodę przed dostaniem się do środka, jeśli pada zbyt dużo.

Przed zamknięciem okien upewnij się, że zabezpieczyłeś wszelkie luźne przedmioty wokół swojego mieszkania, aby nie zostały one zdmuchnięte podczas burzy lub silnych wiatrów. Obejmuje to krzesła, stoły i inne meble, które mogą być zawieszone na zewnątrz budynku mieszkalnego lub wewnątrz, gdy zamykasz okna w celu ochrony podczas huraganu lub innego poważnego zdarzenia pogodowego.

Co z naprawą uszkodzonych okien?

Jeśli okna w Twoim mieszkaniu są uszkodzone, być może uda się je naprawić. Właściciel jest odpowiedzialny za naprawę wszelkich uszkodzeń wynajmowanego lokalu i jego wyposażenia. Jeśli masz obawy co do stanu wynajmowanego lokalu, natychmiast skontaktuj się z wynajmującym. Jeśli konieczna jest naprawa okien Poznań dysponuje licznymi firmami, które mogą zająć się wszelkimi uszkodzeniami lub montażem nowych okien.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


16 − 2 =