Jak urządzić wygodny kącik do pracy zdalnej w swoim pokoju?

Praca zdalna to dla jednych konieczność, dla innych wspaniała alternatywa. Wykonywanie swoich obowiązków służbowych w domowym zaciszu wiąże się z pewnymi zmianami, które trzeba wprowadzić nie tylko w życiu, ale także w prywatnej przestrzeni. Niezbędne jest wyznaczenie strefy pracy w jednym z naszych pokoi mieszkalnych bądź w jego części. Najlepiej by było to pomieszczenie nieprzechodnie, w którym rzadko przebywają inni domownicy, z drzwiami (odcięcie od bodźców zewnętrznych) oraz oknem (naturalne światło, możliwość wpuszczenia świeżego powietrza). Co powinno znaleźć się w takim miejscu?

Komfortowe warunki pracy to wzrost produktywności pracownika

Przede wszystkim ergonomiczne biurko, dostosowane do nas, rodzaju naszych obowiązków zawodowych (praca stojąca, siedząca) i zapewniające komfortowe warunki do wykonywania powierzonych zadań. Tego typu przedmioty można znaleźć pod poniższym adresem, tj. https://centrumelektroniki.pl/biurka-ergonomiczne-c2123. W związku z tym biurko powinno mieć regulowaną wysokość, odpowiedni do rodzaju pracy blat roboczy oraz być stabilne – to podstawa. Poza tym istotne jest zaopatrzenie się w wygodne, uwzględniające anatomię kręgosłupa, regulowane krzesło (najlepiej obrotowe).

Niemniej ważne jest także dobre oświetlenie (nawet jeśli mamy dzienną zmianę to pamiętajmy, że bywają dni, które wymagają zapalenia lampy do normalnego funkcjonowania) oraz bliskie sąsiedztwo gniazdek elektrycznych (bezproblemowe i szybkie ładowanie komputera czy telefonu służbowego). Do tego butelka wody, cisza wokół i można przystąpić z zapałem do pracy.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


4 × cztery =