Jak pozbyć się z domu uciążliwych owadów?

Komary, muchy, pająki i inne owady to prawdziwa zmora w okresie letnim. Przedostają się bowiem wówczas do domu przez okna i drzwi, które często otwieramy w celu wywietrzenia pomieszczeń. Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych sposobów na bardzo skuteczne wyeliminowanie uciążliwych szkodników z przestrzeni mieszkalnej. Najprostszym i jednocześnie wyjątkowo ekonomicznym rozwiązaniem jest zamontowanie w ramach okiennych specjalnych moskitier, dostępnych choćby w ofercie tej firmy z Łowicza: https://okna-gospodarcze.pl/moskitiery/.

Wzywanie fachowców od dezynsekcji zazwyczaj nie jest konieczne

Moskitiera to stosunkowo prosta konstrukcja składająca się z profilu aluminiowego oraz gęsto tkanej siatki wykonanej z włókna węglowego, poliestru, polietylenu bądź bawełny. Stanowi ona barierę nie do przejścia dla wszystkich drobnych owadów, a przy tym charakteryzuje się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, łatwym montażem (opartym na zastosowaniu obrotowych klipsów) i estetycznym designem. Na rynku bez problemu znajdziemy zarówno modele przeznaczone do zainstalowania w oknach, jak i wersje drzwiowe.

Warto również umieścić w danym wnętrzu na parapecie określone rośliny, które wydzielają aromat odstraszający insekty (niewyczuwalny dla człowieka). Mowa tutaj przede wszystkim o kocimiętce, mięcie pieprzowej, bazylii, lawendzie, komarzycy, pelargonii, aksamitce czy turówce wonnej. Dobrze sprawdzi się ponadto zapalone kadzidło z naturalnym olejkiem goździkowym, eukaliptusowym bądź waniliowym. Jeszcze innym ciekawym pomysłem jest spryskanie powierzchni płaskich powierzchni i framug roztworem wody z kuchennym kwaskiem cytrynowym.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


piętnaście − 13 =