Czy warto skręcać papierosy samodzielnie?

Jeśli jesteś palaczem papierosów to pewnie nie raz i nie dwa zastanawiałeś się, czy warto skręcać je samodzielnie i czy jest to opłacalne. Kupowanie tradycyjnych papierosów jest z pewnością wygodne. Gdy tylko najdzie Cię ochota, wystarczy zawitać do kiosku, czy najbliższego osiedlowego sklepiku. Skręcanie papierosów wymaga nieco więcej zachodu i odrobinę umiejętności, ale dzięki tej metodzie możesz sporo zaoszczędzić.

Czego potrzebujesz, by własnoręcznie skręcać papierosy?

Tytoń jest tutaj oczywiście podstawą. Możesz wybierać w wielu gatunkach, sposobach suszenia i cięcia oraz w smakach. Wysokiej jakości tytoń to podstawa doskonałego smaku. Lepiej więc od razu wybierać w tych lepszych, niż od samego początku zrazić się do smaku słabego tytoniu. Warto też zwrócić uwagę na to, że nie wszystkie rodzaje dostępnych w sklepach tytoni są odpowiednie do ręcznego skręcania. O poradę najlepiej zapytać sprzedawców w specjalistycznych sklepach z artykułami tytoniowymi, zarówno tych stacjonarnych (znajdziesz je pod nazwą trafiki), jak i internetowych. Możesz poprosić też o polecenie Ci specjalnych płynów i saszetek do aromatyzowania tytoniu.

Do stworzenia własnymi dłońmi idealnego papierosa potrzebne nam będą także bletki. To potoczna nazwa bibułek, w które tytoń jest zawijany. To cieniutkie papierki z jednej strony zakończone cieniutkim paseczkiem kleju, który po zmoczeniu scala ze sobą dwie strony bibułki, uniemożliwiając tym samym rozwijanie się papierosa w trakcie palenia. Niektóre opakowania bibułek mają z tyłu naklejkę umożliwiającą przyklejenie ich sobie do opakowania z tytoniem. Masz wtedy pewność, że nie zgubisz ich w najmniej oczekiwanym momencie, gdy najbardziej będą Ci potrzebne. Dostępne są w różnych rozmiarach i wykonane w różnych technologiach. Istnieją bibułki, które tłumią i przerywają efekt palenia się papierosa po odłożeniu go do popielniczki i takie, które spalają się do końca. Możesz wybierać wśród bibułek bielonych i tych bardziej naturalnych, brązowych w kolorze. Kupisz też bletki smakowe, które dadzą Ci możliwość cieszenia się najróżniejszymi smakami i aromatami. Bibułki nie kosztują wiele, wypróbuj więc od razu przynajmniej kilka rodzajów, by znaleźć te, które będą odpowiednie dla Twoich potrzeb.

Czasy skręcania papierosów z tytoniu i skrawków starych gazet już dawno minęły. Dzisiaj oprócz tytoniu i bibułek konieczne są też filtry. To właśnie dzięki nim wdychany dym jest wstępnie filtrowany, do Twoich ust nie dostaje się tytoń, a bletka nie moknie. Dostępne są filtry z węglem aktywowanym, które lepiej niż zwykłe filtrują dym z substancji szkodliwych. Występują też w kilku rozmiarach, różniąc się między sobą zarówno długością, jak i średnicą. Dla każdego coś dobrego.

Tytoń, filtry oraz bibułki to absolutny niezbędnik. Jeśli po kilku podejściach do ręcznego skręcania papierosów czujesz, że nie masz do tego wystarczających zdolności manualnych, zaopatrzyć się również możesz w skręcarkę. Ta prosta maszynka do tytoniu usprawni i przyspieszy proces samodzielnego tworzenia papierosów.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


dwa × pięć =