Skok ze spadochronem – jak wygląda w praktyce i kto powinien spróbować?

Coraz wyższe temperatury skłaniają do spędzania wolnego czasu na zewnątrz. Nie brakuje entuzjastów mocnych wrażeń, którzy w ramach odpoczynku po całym tygodniu pracy potrzebują poczuć przypływu adrenaliny. Odpowiedzią na ich poszukiwanie może okazać się skok ze spadochronem. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziemy chociażby pod adresem http://www.skokwtandemie.pl.

Z głową w chmurach

Kto mieszka w okolicy lokalnego lotniska, ten zapewne nie raz mógł na niebie podziwiać wyczyny spadochroniarzy. Skoki spadochronowe stają się coraz bardziej popularne ze względu na ich powszechną dostępność. Nie potrzeba specjalistycznych kursów, by na własnej skórze poczuć wiatr smagający twarz. Wystarczy zgłosić się do lokalnego aeroklubu, aby wyskoczyć ze spadochronem w towarzystwie doświadczonego instruktora.

Skok w tandemie jest w pełni bezpieczny i dostarcza maksymalnej dawki wrażeń. Towarzyszący nam doświadczony skoczek przeprowadzi akrobacje wedle życzenia, dzięki czemu możliwe jest maksymalne wykorzystanie niecodziennych okoliczności. Podziwianie widoków w czasie swobodnego spadania różni się diametralnie od obserwowania okolicy z pokładu samolotu.

Członkowie aeroklubu przed skokiem przygotują sprzęt, opiszą jego budowę i podstawowe zasady działania, a także wprowadzą w tajniki podniebnych akrobacji. Przed wyskokiem przeprowadzą krótki instruktaż zachowania w czasie lotu. Całość atrakcji przebiega pod czujnym okiem doświadczonego skoczka. Lot ogranicza jedynie wyobraźnia skaczącego, każdy pomysł zostanie zweryfikowany przez instruktora, dlatego warto do końca wykorzystać ten czas, by pozostał na długo w pamięci.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


12 − 12 =