Jakich błędów należy unikać podczas uprawy roślin na balkonie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Balkon to doskonałe miejsce do uprawy roślin. Jest to niewielka powierzchnia i można tam łatwo kontrolować środowisko. Możesz zasadzić na balkonie warzywa, kwiaty i inne rośliny, które nie są trudne w uprawie.

Jednak jeśli chcesz uzyskać dobre zbiory, ważne jest, aby zwrócić uwagę na kilka szczegółów. W przeciwnym razie na Twoim balkonie zamiast pięknych roślin będziesz mieć chaos i puste doniczki.

Oto kilka błędów, których należy unikać podczas uprawy roślin na balkonie:

1. Sadzenie nasion o niewłaściwej porze roku

Jesień i zima nie są najlepszą porą na sadzenie nasion na balkonie. W zimie temperatura spada poniżej zera stopni, a to niestety zbyt zimno dla większości roślin. Ponadto w tych porach roku jest mało światła dziennego, więc sadzonki nie otrzymają wystarczającej ilości światła do fotosyntezy. Prowadzi to do słabego wzrostu i niskich plonów z sadzonek w tych miesiącach.

2. Zbyt dużo wody

Nie podlewaj nadmiernie swoich roślin, ponieważ spowoduje to gnicie korzeni i inne choroby. Sadzonki, które kupisz w sklepie https://fabrykarozsady.pl/, podlewaj obficie, ale rzadko (raz lub dwa razy w tygodniu). Jeśli używasz konewki, upewnij się, że ma ona długą wylewkę, abyś mógł łatwo dotrzeć do podstawy bryły korzeniowej rośliny. Unikaj również pryskania wodą sadzonek, ponieważ zachęca to owady rozprzestrzeniające choroby, takie jak mszyce i przędziorki, do osiedlania się na roślinach.

3. Niewystarczająca ilość światła

Rośliny potrzebują światła do prawidłowego wzrostu i rozwoju. Upewnij się, że Twój balkon położony jest tak, iż dociera tam wystarczająca ilość światła słonecznego w ciągu dnia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Sukienka – jakie dobrać dodatki?
Sukienka – jakie dobrać dodatki?
Podobno każdy strój tworzą przede wszystkim przemyślane i dobrze dobrane dodatki. Warto pamiętać jednak o zasadzie, że im mniej tym […]
Jak wydzielić strefy w pokoju?
Jak wydzielić strefy w pokoju?
Podział pomieszczeń mieszkalnych na mniejsze strefy szczególnego przeznaczenia dostarcza zwykle wielu trudności, a producenci systemów i konstrukcji do tworzenia takich […]
Rodzaje obróbki metali
Rodzaje obróbki metali
Obróbka metali to wiele różnych procesów technologicznych, których głównym celem jest zmiana kształtów, właściwości fizycznych, wymiarów albo właściwości chemicznych konkretnych […]