Jakie meble są niezbędne w salonie kosmetycznym?

Na mapie polskich miast każdego roku pojawia się coraz więcej salonów kosmetycznych. Wynika to przede wszystkim ze wzrastającego zapotrzebowania kobiet na profesjonalne zabiegi pielęgnacyjne. Jeśli zdecydujemy się otworzyć takie miejsce, to pierwszym krokiem jest jego wyposażenie w odpowiednie meble, które zagwarantują optymalną wygodę zarówno klientkom, jak i pracownikom. Wiele takich konstrukcji znajdziemy w tym specjalistycznym sklepie internetowym: https://sklep.ileopard.pl/produkty/meble/meble-do-salonu-kosmetycznego/lozka-kosmetyczne,2,7514

Komfortowe fotele i taborety to podstawa

Głównymi meblami niezbędnymi w każdym salonie kosmetycznym są odpowiednio skonstruowane fotele i taborety. Muszą one posiadać wystarczająco miękkie siedziska oraz funkcję regulacji wysokości, tak aby można je było bez trudu dostosować do wzrostu klientki (najlepiej zdecydować się na modele hydrauliczne albo elektryczne). Kolejną wymaganą konstrukcją jest biurko kosmetyczne, będące swoistym sercem zakładu i kluczowym miejscem pracy osoby wykonującej różne zabiegi, takie jak choćby manicure. Powinno ono być wyposażone w liczne szuflady i schowki na narzędzia, akcesoria czy rzeczy jednorazowego użytku.

Nie obejdzie się też bez dodatkowego biurka w recepcji, przy którym przeprowadzany jest wstępny wywiad z klientką, w trakcie którego są jej proponowane i omawiane zabiegi. W miejscu tym trzeba ponadto ustawić kanapę i kilka krzeseł dla osób oczekujących. Oprócz wymienionych powyżej mebli w salonie przydadzą się również mobilne szafeczki na kółkach (pozwalające szybko i łatwo przewozić sprzęt i przybory), regały i szafki do przechowywania zapasów kosmetyków, a także lustra.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


10 + 7 =