Jakie rozwiązania pomogą w utrzymaniu większego bezpieczeństwa w zakładach pracy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Znajomość BHP, a jego stosowanie w zakładzie pracy

Bezpieczeństwo i Higiena Pracy –  potocznie zwane BHP to bardzo ważny aspekt, każdego zakładu pracy. Obowiązkiem pracodawcy niezależnie od profilu działalności firmy jest przeszkolenie pracowników i zapewnienie odpowiedniego bezpieczeństwa podczas wykonywania obowiązków. Również obowiązkiem każdego pracownika jest zapoznanie się z zasadami obowiązującymi w danej firmie, na danym stanowisku. BHP ma swoje ogólne zasady, które jednak dostosowują się do pracy wykonywanej na określonym stanowisku. Pracownik wykonujący pracę na wysokości będzie miał bardziej rozbudowane i zaostrzone zasady bezpieczeństwa niż osoba odpowiedzialna za obsługę biura. Pomimo usilnych starań coraz częściej zasady BHP nie są przestrzegane.

W utrzymaniu większego bezpieczeństwa w zakładach pracy pomoże nam zwiększenie ilości szkoleń dla pracowników. Poprzez szkolenia możemy uświadomić z  czym  wiąże się nieprzestrzeganie przepisów i jakie są tego skutki  Pokazanie, że nasze decyzje mają wpływ również na bezpieczeństwo kolegów z pracy też jest ważne.

Istotnymi czynnikami mającymi wpływ na bezpieczeństwo w pracy są m.in:

– ubrania robocze – chroniąca nasze ciało,

– akcesoria ochronne do ciała – okulary, kaski,

– środki czystości,

– szelki bezpieczeństwa,

– taśmy ostrzegawcze, tabliczki, znaki, itp.

BHP SERWIS 13 oferuje nam szeroki asortyment produktów, które pomogą nam zwiększyć poziom ochrony pracowników. Przejrzysta i czytelna strona pozwoli znaleźć nam konkretnie interesujący nas produkt. Podzielenie kategorii na produkty, które służą nam konkretnie tylko do ochrony np. oczu jest naprawdę wygodnym rozwiązaniem. Zakupienie dobrej jakości produktów, które posiadają wszystkie wymagane certyfikaty z pewnością zwiększy poziom bezpieczeństwa w naszym zakładzie. W razie gdy nie jesteśmy pewni czy konkretnie wybrana rzecz spełni nasze wymagania możemy skontaktować się z obsługą klienta BHP SERWIS 13 i rozwiejemy w ten sposób nasze wątpliwości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W jakich przypadkach warto zdecydować się na usługę jaką jest fulfillment?
W jakich przypadkach warto zdecydować się na usługę jaką jest fulfillment?
Fulfillment, czyli outsourcing działań logistycznych polega na zleceniu przechowywania towaru oraz wysyłki zamówień zewnętrznej firmie. Bardzo często zajmuje się ona […]
Jak zaaranżować biuro?
Jak zaaranżować biuro?
Istnieje wiele sposobów na zaaranżowanie swojego biura. Celem jest to, abyś czuł się jak w domu, dzięki czemu będziesz mógł […]
Za pomocą jakich akcesoriów, kot może spędzać aktywnie czas w domu?
Za pomocą jakich akcesoriów, kot może spędzać aktywnie czas w domu?
Kot spędzający cały dzień w domu wcale nie musi się nudzić, a właściciel może mu bardzo ciekawie umilić ten czas. […]