Jakie są koszty założenia klimatyzacji w domu?

Koszt montażu klimatyzacji w warunkach domowych zależy przede wszystkim od wielkości pomieszczenia. W doborze odpowiedniego systemu pomagają profesjonalne firmy, takie jak np. http://www.klimamika.pl. Trzeba zwrócić też uwagę na potrzeby domowników – istotne jest to, czy klimatyzacja powinna działać w jednym, czy też w kilku pomieszczeniach.
Urządzenie o mocy chłodniczej w granicach 3,5 kW, które z powodzeniem ochłodzi średniej wielkości pokoje, to koszt ok. 1500-2500 zł. Sprzęty działające dla większej ilości pomieszczeń kosztują z kolei ok. 4000 zł. Im tańsze urządzenie, tym prawdopodobniej mniejsza moc, co oznacza, że klimatyzator może chłodzić skutecznie tylko małe powierzchnie.

Warto postawić na profesjonalny montaż

Większość osób decydujących się na to komfortowe rozwiązanie, korzysta z usług profesjonalnych podmiotów. Specjaliści firm dokonują montażu, dzięki któremu klient nie musi się martwić o kwestie takie, jak właściwa izolacja systemu czy konieczność wyposażenia w dodatkowe okablowanie. Szacunkowe koszty montażu klimatyzacji oscylują w granicach 1500 zł.
Najlepiej skorzystać z pomocy ekspertów, decydując się na takie udogodnienie. To gwarancja spędzania czasu w przyjemnej temperaturze w zaciszu własnego domu, szczególnie w okresie upalnych miesięcy w ciągu roku.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


osiemnaście − osiemnaście =