W jakie sprzęty wyposażyć funkcjonalną łazienkę?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zaprojektowanie funkcjonalnego pomieszczenia może być ogromnym wyzwaniem, ale nie jest ono niewykonalne. Jednym z problematycznym wnętrz w mieszkaniu jest łazienka, ponieważ pełni ona wiele funkcji, często jest ciasna, ale chcemy, aby wyglądała również estetycznie. Jak zatem sprawić, by pomieszczenie to było równie funkcjonalne jak i ładne?

Zmień sprzęty w dekoracje

Jeszcze do niedawna byliśmy zmuszeni, by niektóre sprzęty chować za obudowami. Grzejniki szpeciły pomieszczenia, więc obudowywano je, co wiązało się jednak ze stratami ciepła. Teraz moda idzie w zupełnie innym kierunku. Zwyczajne przedmioty zamienia się w dekoracyjne formy użytkowe. Przykładem są tu nowoczesne grzejniki dekoracyjne.

Wybijają się niemalże na pierwszy plan w kompozycjach, tworząc integralny element wystroju. Są ładne a zarazem funkcjonalne. To dobry wybór do niewielkich łazienek, gdzie każdy drobiazg ma ogromne znaczenie. Kilka inspirujących modeli można znaleźć na http://snakedesign.pl/nasza-oferta/tube/.

Odpowiednie oświetlenie

Jeżeli łazienka ma być funkcjonalna, trzeba dokładnie przemyśleć rozmieszczenie lamp w pomieszczeniu. Odpowiednio dobrane światełka pozwolą nam na wygodniejsze korzystanie z łazienki, na przykład przy malowaniu się, a równocześnie na oszczędność energii. Zrezygnujmy z lamp dających nienaturalne światło, oraz z takich, które zbyt rzucają się w oczy. Wyjątkiem są bardzo duże łazienki, gdzie można sobie pozwolić na większą swobodę w wyborze form.

Zamiast osuszacza postaw na naturę

Wielu osobom może się wydawać, że rośliny w pomieszczeniach nie mają nic wspólnego z funkcjonalnością, jednak nie do końca tak jest. Rośliny filtrują powietrze, przetwarzają dwutlenek węgla oraz wyciągają wilgoć z pomieszczeń. Krótko mówiąc, zamiast osuszacza do łazienki pełnej pary, oraz odświeżacza powietrza, możemy postawić tu kilka odpowiednio dobranych roślin. Jeśli wnętrze nadal ma pozostawać funkcjonalne, musimy jednak uważać na dobór gatunków, tak aby nie zagraciły wnętrza.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kiedy warto udać się do biura rachunkowego?
Kiedy warto udać się do biura rachunkowego?
Każda osoba prowadząca działalność gospodarczą bierze za nią pełną odpowiedzialność jest zobowiązana do prowadzenia rzetelnej księgowości, co nie jest łatwym […]
Kiedy powinniśmy zdecydować się na naprawdę naszej frezarki?
Kiedy powinniśmy zdecydować się na naprawdę naszej frezarki?
Najlepszym momentem na naprawę frezarki jest moment, w którym masz z nią problem. Nie oznacza to, że nie można podjąć […]
Typy torebek, które sprawdzą się do noszenia na co dzień
Typy torebek, które sprawdzą się do noszenia na co dzień
Dodatki z kategorii galanterii skórzanej to najczęściej wybierane akcesoria, których zadaniem jest uzupełnienie codziennych stylizacji do pracy lub na miasto. […]