Metody cięcia blach i metali

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele sposobów cięcia blach i metali. Wybór optymalnego rozwiązania uzależniony będzie głównie od wymagań dotyczących precyzji cięcia, szybkości, powtarzalności, a także kosztów. Oto przegląd dostępnych rozwiązań.

Palnik tlenowy, plazmowy i inne technologie

Jedną z najstarszych i najbardziej popularnych metod cięcia metali i blach jest ta wykorzystująca palnik tlenowy. W zależności od potrzeb istnieje możliwość użycia palnika ręcznego, sterowanego magnetycznie lub numerycznie. Zaletą tej technologii są stosunkowo niskie koszty i możliwość rozcinania nawet grubych materiałów. Wady to widoczne uszkodzenia powstające na linii cięcia. Szybszym i skuteczniejszym sposobem na obróbkę stali jest zastosowanie łuku plazmowego. Przy użyciu palnika plazmowego sterowanego numerycznie możliwe jest uzyskiwanie dowolnych kształtów. Wyjątkową precyzję zapewniają również laserowe maszyny CNC do cięcia blach i metali. Szczegółowe informacje na temat tego rodzaju urządzeń i ich możliwości znaleźć można po wejściu na stronę https://www.valor-cnc.pl/. Warto wiedzieć, że w procesie obróbki elementów metalowych wykorzystywane są również gilotyny.

Laser i woda

Do nowoczesnych metod cięcia blach i metali zaliczyć należy te wykorzystujące laser oraz wodę. Charakteryzują się one dużą jakością oraz precyzją działania. Jeżeli kogoś szczególnie interesuje cięcie laserem Białystok jest idealnym miejscem do uzyskania wielu informacji na ten temat. Na terenie tego miasta działają firmy dysponujące urządzeniami sterowanymi numerycznie, które wycinają dowolne kształty z metalowych arkuszy. Osoby, które pragną uzyskać precyzyjną linię cięcia wolną od zniekształceń termicznych, powinny skupić się na cięciu wodą. Skupiony strumień wody z domieszką proszku ciernego pozwala uzyskiwać znakomite efekty nawet w przypadku rozcinania blach o grubości 190 mm.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czego potrzebujesz żeby grać w shuffleboard?
Czego potrzebujesz żeby grać w shuffleboard?
Shuffleboard to gra, która może być świetną formą rozrywki dla całej rodziny. Jest to gra, w którą mogą grać osoby […]
Jak urządzić zadaszony taras?
Jak urządzić zadaszony taras?
Będąc szczęściarzami posiadającymi zadaszone miejsce do relaksu, nie pozostaje nam nic innego jak zaaranżować tę przestrzeń, jako cudowny, zielony zakątek […]
Nie lubisz lub nie potrafisz gotować? Jak jeść zdrowo?
Nie lubisz lub nie potrafisz gotować? Jak jeść zdrowo?
Istnieje wiele sposobów, aby jeść zdrowo, w tym dokonywanie zdrowszych wyborów i uzyskanie sobie usługi dostawy posiłków. Ciekawą ofertę posiłków […]