Na co zwrócić uwagę przy wyborze armatury łazienkowej?

Wybór armatury łazienkowej nigdy nie jest rzeczą prostą. Z jednej strony, chcielibyśmy aby wszystkie baterie, syfony i spłuczki wyglądały bardzo atrakcyjnie, z drugiej – zazwyczaj nie chcemy wydać na nie fortuny. Tymczasem ekskluzywne baterie łazienkowe rzeczywiście potrafią kosztować kilka a nawet kilkanaście razy więcej od tańszych modeli dostępnych w wielu marketach budowlanych. Czy ta cena rzeczywiście przekłada się na jakość?

Ciekawy wygląd w połączeniu z niezawodnością

Efektowny wygląd to jedna sprawa, a wytrzymałość użytych przy produkcji materiałów i ich odporność na trudne warunki (zwłaszcza wilgoć) to druga rzecz. Najdroższa armatura z pewnością nie tylko świetnie będzie wyglądać w dniu montażu, ale i wiele, wiele lat później. Tańsze baterie, prysznice i spłuczki czy syfony pewnie będziemy musieli wymieniać już po kilku latach. Zazwyczaj najlepiej znaleźć tu jakiś złoty środek. Jeżeli nie chcemy wydać majątku na armaturę, wybierajmy sprzęt dobrej jakości, ale niekoniecznie designerski. Unikajmy po prostu najtańszych rozwiązań, których producent często jest całkowicie nieznany.

Wygoda i funkcjonalność

Kupując armaturę łazienkową musimy wziąć też pod uwagę funkcjonalność urządzanej łazienki i wygodę jej użytkowników. Szukajmy mniej oczywistych rozwiązań. W ograniczonej przestrzeni możemy rozważyć np. narożny zestaw WC, który podobnie jak choćby bidety stojące doskonale sprawdza się w sytuacji, gdy chcemy optymalnie wykorzystać całą dostępną nam przestrzeń. Zawsze warto jeszcze przed zakupem rozrysować sobie położenie wszystkich sprzętów aby sprawdzić czy po ich zainstalowaniu będziemy mogli wygodnie się w takiej łazience poruszać.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


pięć × jeden =