Wyposażenie i urządzenia, które muszą znaleźć się w każdej kuchni

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kuchnia to serce Twojego domu, dlatego ważne jest, aby mieć odpowiednie wyposażenie. Oto lista przedmiotów i urządzeń obowiązkowych w każdej kuchni:

Noże

Zestaw dobrych noży jest niezbędny dla każdego kucharza. Dwa najpopularniejsze rodzaje noży to noże szefa kuchni (czasami nazywane nożami francuskimi) i noże do krojenia. Ostry nóż sprawia, że przygotowywanie potraw jest łatwiejsze i bezpieczniejsze, dlatego warto zainwestować w wysokiej jakości sztućce.

Garnki i patelnie

Prawdopodobnie masz już w swojej kuchni kilka garnków i patelni, ale być może będziesz musiał dodać więcej, jeśli będziesz gotować więcej posiłków w domu. Niektóre podstawowe elementy, których potrzebuje każda kuchnia to duży garnek, patelnia, garnek do gotowania na parze lub holenderski piekarnik (do zup), patelnia (nieprzywierająca lub żeliwna), rondel z pokrywką i wkładka do gotowania na parze z pokrywką lub bambusowy koszyk do gotowania na parze (do warzyw). Jeśli planujesz przygotować bardziej skomplikowane przepisy, rozważ dodanie woka lub naczynia do smażenia i duszenia.

Zmywarka

Jeśli planujesz dużo gotować, zmywarka może być niezwykle pomocna. Najpopularniejsza opcją są zmywarki 60 cm wolnostojące które są łatwe w montażu i mogą zmieścić się pod większością szafek kuchennych. Przed zakupem sprawdź, czy instalacja hydrauliczna w Twoim domu jest kompatybilna z takim urządzeniem. Jeśli nie masz miejsca w kuchni na inne urządzenie, rozważ użycie zewnętrznych zlewów i doprowadzenie z nich wody.

Piekarnik

Jeśli planujesz piec własny chleb lub inne wypieki, będziesz potrzebować piekarnika. Jeśli w Twoim domu jest już piekarnik, sprawdź jego wskaźnik temperatury, aby zobaczyć, czy działa prawidłowo. Jeśli nie, rozważ zakup nowego, który może nagrzewać się do 250 stopni Celsjusza lub więcej z możliwością konwekcji. Możesz również zainwestować w kamień do pieczenia, aby móc piec pizzę i chleby w domu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zapewnić sobie komfort pracy na budowie?
Jak zapewnić sobie komfort pracy na budowie?
Podczas budowy domu czy też budynku innego rodzaju, bardzo istotną kwestią jest komfort osób, które na niej pracują. Z tego […]
Jakie kroki podjąć w celu realizacji bezproblemowej przeprowadzki?
Jakie kroki podjąć w celu realizacji bezproblemowej przeprowadzki?
Przeprowadzka to wydarzenie istotne, w końcu nie codziennie zmienia się miejsce swojego zamieszkania. Jest przy tym wymagające, gdyż wiąże się […]
Gdzie szukać ciekawych i aktualnych promocji?
Gdzie szukać ciekawych i aktualnych promocji?
Gazetka promocyjna to przydatna rzecz Aktualne gazetki promocyjne sklepów mogą być bardzo przydatne podczas planowania zakupów. Pozwalają zaoszczędzić czas podczas […]