Wyposażenie i urządzenia, które muszą znaleźć się w każdej kuchni

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kuchnia to serce Twojego domu, dlatego ważne jest, aby mieć odpowiednie wyposażenie. Oto lista przedmiotów i urządzeń obowiązkowych w każdej kuchni:

Noże

Zestaw dobrych noży jest niezbędny dla każdego kucharza. Dwa najpopularniejsze rodzaje noży to noże szefa kuchni (czasami nazywane nożami francuskimi) i noże do krojenia. Ostry nóż sprawia, że przygotowywanie potraw jest łatwiejsze i bezpieczniejsze, dlatego warto zainwestować w wysokiej jakości sztućce.

Garnki i patelnie

Prawdopodobnie masz już w swojej kuchni kilka garnków i patelni, ale być może będziesz musiał dodać więcej, jeśli będziesz gotować więcej posiłków w domu. Niektóre podstawowe elementy, których potrzebuje każda kuchnia to duży garnek, patelnia, garnek do gotowania na parze lub holenderski piekarnik (do zup), patelnia (nieprzywierająca lub żeliwna), rondel z pokrywką i wkładka do gotowania na parze z pokrywką lub bambusowy koszyk do gotowania na parze (do warzyw). Jeśli planujesz przygotować bardziej skomplikowane przepisy, rozważ dodanie woka lub naczynia do smażenia i duszenia.

Zmywarka

Jeśli planujesz dużo gotować, zmywarka może być niezwykle pomocna. Najpopularniejsza opcją są zmywarki 60 cm wolnostojące które są łatwe w montażu i mogą zmieścić się pod większością szafek kuchennych. Przed zakupem sprawdź, czy instalacja hydrauliczna w Twoim domu jest kompatybilna z takim urządzeniem. Jeśli nie masz miejsca w kuchni na inne urządzenie, rozważ użycie zewnętrznych zlewów i doprowadzenie z nich wody.

Piekarnik

Jeśli planujesz piec własny chleb lub inne wypieki, będziesz potrzebować piekarnika. Jeśli w Twoim domu jest już piekarnik, sprawdź jego wskaźnik temperatury, aby zobaczyć, czy działa prawidłowo. Jeśli nie, rozważ zakup nowego, który może nagrzewać się do 250 stopni Celsjusza lub więcej z możliwością konwekcji. Możesz również zainwestować w kamień do pieczenia, aby móc piec pizzę i chleby w domu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co można wyczytać ze znaczników dla gołębi?
Co można wyczytać ze znaczników dla gołębi?
Gołębie hodowlane zazwyczaj kojarzą się nam z obrączkowaniem. Oczywiście znaczyć w ten sposób warto również ptaki trzymane w domu. Nawet […]
Co powoduje, że nauka przez zabawę jest skuteczna?
Co powoduje, że nauka przez zabawę jest skuteczna?
Rozwój przez zabawę Do nauki przez zabawę – to motto wskazuje na jedną z najskuteczniejszych dróg zdobywania wiedzy. Edukacja w […]
Monitoring IP – Dlaczego tak bardzo warto go mieć?
Monitoring IP – Dlaczego tak bardzo warto go mieć?
Monitoring IP to system monitorowania budynków lub terenów za pomocą kamer IP i rejestratorów sieciowych. Monitoring IP działa w oparciu […]