Na czym polega dzierżawa drukarki?

Dla wielu firm bezpośredni zakup sprzętu biurowego to ogromny wydatek. Często początkujących przedsiębiorców nie stać na kupno takich urządzeń. Dzierżawa drukarek umożliwia firmom korzystanie z tego, czego potrzebują. Interesuje Cię, na czym to dokładnie polega? Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj poniższy artykuł!

Co warto wiedzieć o dzierżawie drukarek?

Najczęściej tuż po zawarciu umowy sprzęt jest dostarczany do klienta i instalowany. Przez czas trwania umowy klient opłaca uzgodnioną kwotę miesięczną, roczną lub też kwartalną. Zwykle jest to okres od 1 roku do 5 lat. Należy przy tym pamiętać, że sprzęt pozostaje własnością dostawcy przez cały czas trwania umowy. Po jej zakończeniu drukarka jest zwracana, modernizowana lub czasami kupowana przez klienta ze znaczną zniżką. Oczywiście umowa może być również kontynuowana. Co więcej, klient może zdecydować się również na dodatkowe opcje związane z dzierżawą. Może to być serwis drukarek Canon, konserwacja, a nawet dostarczanie materiałów eksploatacyjnych.

Jaka jest cena dzierżawy drukarek?

Cena zależy od wielu czynników. Obejmują one między innymi:

  • rodzaj wybranego urządzenia,
  • funkcje,
  • szybkość,
  • liczbę pojemników na papier.

Niezależnie od tego, czy szukasz małej drukarki biurkowej, czy też stojącego urządzenia wielofunkcyjnego możesz skorzystać z dzierżawy. Pamiętaj jednak, że wiele firm wymaga co najmniej 3-letniej aktywności na rynku. Jedno jest pewne – niewątpliwie dla wielu jest to świetny sposób na zaoszczędzenie tysięcy złotych na zakupie urządzeń biurowych już na początku działalności.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


siedemnaście − 12 =