Na czym polega pośrednictwo finansowe?

W życiu wielu przedsiębiorców nadchodzi taki moment, że muszą oni skorzystać z kredytowania. Co wtedy robią? Najczęściej udają się do banku, w którym posiadają rachunek firmowy i tam biorą kredyt. Może się jednak zdarzyć tak, że bank odmówi im udzielenia kredytu lub zaproponuje niezbyt korzystne warunki. Co robić w takiej sytuacji? Najlepiej skorzystać z usług pośrednictwa finansowego.

Pośrednictwo finansowe, czyli oszczędność czasu i pieniędzy

Wiele osób uważa, że pośrednictwo finansowe jest niepotrzebne i nie warto z niego korzystać. Uważają, że sami przecież mogą znaleźć interesujące ich oferty kredytowe. Po części tak jest. Jeżeli takie osoby dysponują odpowiednią wiedzą, a co ważniejsze mają bardzo dużo wolnego czasu, mogą tak właśnie robić. Większość właścicieli firm nie skarży się jednak na nadmiar wolnego czasu. Dlatego właśnie usługa pośrednictwa finansowego jest bardzo pomocna dla każdego małego przedsiębiorcy, który większość czasu poświęca na swoją pracę.

Usługa ta polega na pomocy klientowi w znalezieniu odpowiedniego rozwiązania finansowego. Jeżeli ma to być na przykład kredyt dla sp. z o.o., to pośrednik finansowy pomoże w wyborze takiego banku, który po pierwsze udzieli przedsiębiorcy kredytu, a po drugie zrobi to na bardzo korzystnych dla klienta warunkach. Zanim do tego jednak dojdzie, właściciel firmy musiał będzie stawić się na krótki wywiad. Wszystko po to, żeby jak najlepiej dopasować do niego ofertę kredytową. Bardzo istotne jest to, że taka usługa jest z reguły bezpłatna.

Doradca wynagradzany jest za swoją skuteczność, czyli w tym przypadku za załatwienie kredytu. Klient nie płaci mu jednak z własnej kieszeni, a robi to bank, który udzieli kredytu. Mały przedsiębiorca zyskuje więc podwójnie – zarówno czas, bo nie musi chodzić od banku do banku, jak i pieniądze, bo nie płaci nic za usługę i uzyskuje kredyt na dobrych warunkach.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


dziewiętnaście + 2 =