Na którą z metod oprawiania książek warto się zdecydować?

Miłośnicy książek bardzo skrupulatnie wybierają każdą lekturę, na którą poświęcają swój wolny czas. Obecnie zarówno w księgarniach stacjonarnych, jak i w sprzedaży online proponowany jest bardzo szeroki asortyment. Wymagający klienci mogą wybierać spośród wielu ciekawych pozycji wydawniczych, w danej tematyce. Co ważne – kupujący niejednokrotnie przywiązują dużą uwagę także do oprawy i ogólnej estetyki. 

Kompleksowe usługi drukarni cyfrowej

Nowoczesne drukarnie mają do zaoferowania swoim klientom sporo innowacyjnych usług. Dla wydawców duże znaczenie ma profesjonalna oprawa książek, a znaleźć ją można chociażby na https://www.totem.com.pl/. W zależności od rodzaju publikacji, warto pomyśleć, czy potrzebna nam okładka miękka lub twarda. Te usługi zróżnicowane są także cenowo, a warto też wziąć pod uwagę różne uszlachetnienia – np. foliowanie czy hot-stamping.

W przypadku ekskluzywnych pozycji wydawniczych (np. publikacji naukowych) wybierana jest często oprawa twarda, szyta nićmi. Takie rozwiązanie wybierana jest często również do rozmaitych albumów lub publikacji kolekcjonerskich. Z nieco niższymi kosztami wiąże się oprawa twarda klejona, która także cieszy się dużym zainteresowaniem. Ze względu na estetykę oraz niewygórowane koszty wybierana jest oprawa miękka – szyta nićmi albo klejona. Miękka oprawa idealnie nadaje się do podręczników, różnego rodzaju katalogów oraz do beletrystyki. Atrakcyjnie wydane książki zawsze przyciągają uwagę, co może stanowić ważny aspekt marketingowy. Dlatego warto zadbać o efektowną i fachowo wykonaną oprawę. 

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


pięć × 5 =