Nowoczesne rozwiązania dla domów jednorodzinnych

Wielu osobom nowoczesny dom przyszłości kojarzy się z robotami i innymi technologiami, które wykonują za nas różne czynności i dbają o nasze bezpieczeństwo. W wizji tej jest wiele prawdy, ponieważ już dzisiaj w wielu inteligentnych obiektach mieszkalnych znajduje się mnóstwo innowacyjnych rozwiązań. Chodzi np. o ekonomiczne i ekologiczne urządzenia grzewcze czy czujniki ostrzegające o różnych zagrożeniach. Tego typu produkty posiada w swojej ofercie wiele sklepów, m.in. hurtownia elektryczna w Opolu.

Obiekt XXI wieku jest przede wszystkim bezpieczny i funkcjonalny

W nowoczesnym domu jednorodzinnym powinna się koniecznie znaleźć rekuperacja, czyli innowacyjny system wentylacji. Dzięki temu rozwiązaniu powietrze jest bowiem świeże przez cały czas, a pomieszczenia nie wymagają dodatkowego wietrzenia ani stosowania środków zapachowych. W ten sposób nie tylko sporo oszczędzamy na ogrzewaniu, ale też zapewniamy właściwą wentylację całego budynku. Innym ciekawym pomysłem jest zamontowanie na dachu paneli fotowoltaicznych, które przetwarzają energię z promieni słonecznych w prąd. Tego typu system jest w zasadzie bezawaryjny i nie wymaga z naszej strony żadnej obsługi, a pozyskaną energię elektryczną możemy wykorzystać do ogrzania wody albo powietrza.

Na szczególną uwagę zasługuje fotowoltanika w Warszawie Wola, ponieważ tamtejsze firmy oferują panele wyjątkowo wytrzymałe, a jednocześnie stosunkowo tanie. Alternatywą jest pompa ciepła (pobierająca energię z powietrza, wody lub ziemi), ewentualnie piec akumulacyjny. W inteligentnym domu warto też zainstalować czujniki dymu, gazu (wykrywające m.in. propan butan i tlenek węgla), ruchu oraz zalania, które skutecznie poinformują nas o ewentualnym zagrożeniu.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


dwa × jeden =