O czym warto pomyśleć podczas projektowania kuchni?

Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym spędzamy bardzo dużo czasu w ciągu dnia. To właśnie w niej gotujemy, a bardzo często także przyjmujemy gości. Warto więc już na etapie projektowania zadbać o to, aby była ona nie tylko atrakcyjna pod względem wizualnym, ale również praktyczna.

Jak zaaranżować praktyczną kuchnię?

Pierwszym etapem planowania kuchni powinno być odpowiednie rozmieszczenie w niej mebli oraz poszczególnych sprzętów. Jeśli nie mamy zbyt wiele miejsca trzeba je maksymalnie wykorzystać. Najlepiej sprawdzą się wtedy zabudowy pod sam sufit, w których pomieszczą się wszystkie garnki, naczynia itp. Pod uwagę warto wziąć także liczbę osób, które będą najczęściej gotowały, ponieważ w przypadku większej ilości konieczne będzie zapewnienie większej przestrzeni.

Z kolei planując umiejscowienie poszczególnych sprzętów AGD trzeba wziąć pod uwagę także zasady dotyczące zachowania odpowiednich odległości między nimi. Projektując kuchnię należy przemyśleć również to, w jakich kolorach będzie ona urządzona. Zdecydowanie ułatwi to sprawę z wyborem konkretnych frontów szafek, a także pozostałych elementów, takich jak dodatki czy akcesoria. Bardzo ważnym elementem każdej kuchnie jest zlew, którego wielkość powinna być odpowiednio dopasowana do naszych potrzeb. Na jego funkcjonalność wpływa nie tylko jego rozmiar, ale także baterie kuchenne, które można zamontować w ścianie lub bezpośrednio w zlewie. Powinny one zapewniać bezproblemowe mycie naczyń oraz nalewanie wody, na przykład do garnka.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


cztery × pięć =