Odpowiednia higiena podstawą dobrego samopoczucia

Czas menstruacji bywa trudny dla kobiety, co trudno zrozumieć mężczyznom. Stąd powstają różnego rodzaju wytłumaczenia na każdy inny okres gorszego humoru, które sięgają właśnie bólów menstruacyjnych. Z kolei kobieta kobiecie nie musi tłumaczyć, czym jest bolesna miesiączka, ponieważ z pewnością każda z nas doświadczyła takiej przynajmniej raz w życiu.

Abstrahując od dolegliwości bólowych, które często wiążą się też z dużo poważniejszymi problemami, miesiączka to również szczególny czas, kiedy kobieta uważniej powinna zadbać o własną higienę, by czuć się komfortowo i bezpiecznie. Rynek kosmetyczny oferuje szeroki wachlarz produktów higienicznych, które spełniają różne oczekiwania i ułatwiają codzienne funkcjonowanie.

Jak o siebie dbać w czasie miesiączki

Komfort i bezpieczeństwo to podstawa dla każdej kobiety w trakcie miesiączki. Dlatego warto próbować dostępnych na rynku środków, by znaleźć ten odpowiedni, z którym poczujemy się najlepiej. Najpopularniejsze są oczywiście podpaski, których formuła jest stale udoskonalana dla wygody użytkowniczek. Dostępne są różne rozmiary, stopnie chłonności, warianty ze skrzydełkami lub bez.

Wyprodukowano także podpaski ekologiczne w cenie nieco wyższej niż klasyczne, jednak wykonane z naturalnych materiałów potwierdzonych stosownym certyfikatem. Równie popularne są tampony, chętnie wykorzystywane w sytuacjach kąpieli, basenu czy opalania na plaży. Nowością są natomiast kubeczki menstruacyjne w cenie kilkudziesięciu złotych. Ważne, by wybrana metoda była skuteczna i przyjemna dla Ciebie.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


2 × 3 =