Z jakich materiałów wykonać podłogę w domu?

Każdy, kto remontował mieszkanie, wie że jest to ciężki i żmudny proces, który nieraz ciągnie się dłużej, niż byśmy chcieli. Musimy podjąć wiele decyzji – wybrać kolor ścian, dobrać drzwi, okna, a nawet klamki. Jedną z ważnych decyzji jest wybór podłogi, gdyż to ona będzie miała wpływ na ogólny wygląd całego mieszkania. Przyjrzyjmy się, z jakich materiałów wykonać podłogę w domu.

Panele, drewno, a może płytki ?

Na rynku są dostępne różnego rodzaju materiały, które nadają się na podłogi. Zatem możliwości jest wiele: od uniwersalnego, klasycznego drewna do salonu, po płytki kuchenne, materiały drewnopodobne, marmury do przedpokoju i inne. Ostateczna decyzja to ciężki wybór, ale podejmując ją, powinniśmy mieć na uwadze styl panujący w całym mieszkaniu. Warto również wziąć pod uwagę jakość materiału i jego odporność na niektóre niesprzyjające czynniki.

Dość popularnym rozwiązaniem są panele podłogowe. Jest to uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym rodzaju pomieszczenia. Dzięki szerokiej gamie, każdy znajdzie takie, które będą pasowały do stylu mieszkania. Należy wziąć pod uwagę, że poszczególne panele różnią się między sobą nie tylko wyglądem, ale również materiałem wykonania i sposobem wykończenia.

Płytki podłogowe to kolejny, dość często wybierany, rodzaj podłogi. Większość osób decyduje się na płytki gresowe, które doskonale pasują do łazienki, np. ja te ze strony https://domus-sklep.pl/6-plytki-lazienkowe czy też kuchni lub przedpokoju. Coraz częściej spotykane są również w salonie.Kompromisem między podłogą drewnianą a płytami mogą być płytki drewnopodobne, które łączą strukturę drewna  z funkcjonalnością płytek.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


dwanaście + siedemnaście =