Pomoc w kształtowaniu zieleni miejskiej

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rewaloryzacja parków, skwerków i deptaków to coraz częściej wybierane zadanie w wielu polskich miastach. W tym celu korzysta się ze specjalnych urządzeń i przyrządów, które pomogą ukształtować teren w sposób maksymalnie atrakcyjny pod kątem użytkowym oraz estetycznym. Poniżej wskazujemy najchętniej wybierane rozwiązania, które powinien rozważyć każdy zarządca zieleni.

Nawierzchnia przepuszczalna 

Nowoczesne alejki spacerowe w miejskich parkach wykonywane są ze specjalnych materiałów. Stosuje się między innymi formy nawierzchni, które pomogą stworzyć nie tylko zwarte i solidne podłoże, ale będą również wspomagać glebę w dostępie do wody. Nawierzchnie przepuszczalne nie blokują absorpcji wody, co ma dobry wpływ na znajdującą się w pobliżu zieleń. Ponadto nie gromadzą wody na swojej powierzchni, co przeciwdziała powstawaniu kałuż. 

Obrzeża ogrodowe 

Rozwiązanie nazywane obrzeżami ogrodowymi wykorzystywane jest zarówno w kształtowaniu zieleni miejskiej jak i w domowych ogrodach. Pozwalają na wydzielenie alejek i ścieżek zgodnie z przyjętym projektem. Ich zaletą jest wysoka trwałość oraz precyzja pracy. Obrzeża ogrodowe oferuje między innymi polski producent: https://sammler.com.pl/. Warto podkreślić, że jest to wybór wysoce estetyczny, który pozwala uformować ścieżkę o niemal dowolnym kształcie, w bezpośredni otoczeniu zieleni. 

Łąka kwiatowa 

Łąki kwiatowe zawitały na trwałe do polskich miast. Korzyści z ich urządzenia są rozmaite. Nie tylko poprawisz krajobraz miejski, ale również będziesz oddziaływał ekologicznie na otoczenie. Łąka kwiatowa to teren do życia dla rozmaitych gatunków owadów oraz innych żyjątek, które poszukują swojego miejsca. Łąka kwiatowa poprawi też walory estetyczne danego osiedla, co z pewnością docenią jego mieszkańcy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak sprawnie kontrolować czas pracy podwładnych?
Jak sprawnie kontrolować czas pracy podwładnych?
W profesjonalnych biurach, zakładach przemysłowych i innych firmach warto zawsze wdrożyć nowoczesny system ewidencji czasu pracy zatrudnionych osób. Skutecznie zastępuje […]
Czym się powinno charakteryzować obuwie przeznaczone dla młodzieży?
Czym się powinno charakteryzować obuwie przeznaczone dla młodzieży?
Buty dla młodzieży rządzą się swoimi prawami. W związku z tym w tej grupie wiekowej większe znaczenie ma wygląd niż […]
Sztukateria elewacyjna – jakich materiałów używa się do ich produkcji?
Sztukateria elewacyjna – jakich materiałów używa się do ich produkcji?
Fasady to najbardziej widoczna część Twojego budynku. Reprezentują one Ciebie i Twoją firmę. Fasada jest również elementem projektu, który może […]