Każdego roku właściciele domów jednorodzinnych poważnie zastanawiają się, jakiego opału najlepiej użyć do ogrzania wnętrz w sezonie późnojesiennym oraz zimowym. Tradycyjny węgiel i drewno powoli odchodzą już w niepamięć ze względu na problem w przechowywaniu oraz wysoką emisję szkodliwych substancji. Na popularności zyskuje natomiast biopaliwo, czyli np. wyselekcjonowane okruchy węgla kamiennego o średnicy do maksymalnie 3 cm. Jeśli interesuje nas ekogroszek cena za tonę wynosi jedynie 750-900 zł – oczywiście w zależności od klasy produktu i sposobu jego zapakowania.
Ekogroszek jest paliwem stałym godnym polecenia przede wszystkim dlatego, że posiada całkiem sporą kaloryczność na poziomie około 24-26 MJ/kg. Dzięki temu gwarantuje w pełni satysfakcjonującą wydajność w trakcie eksploatacji, co skutkuje bezpośrednio oszczędnościami w sezonie grzewczym. Dodatkowo jego spalanie wiąże się z bardzo ograniczonym wydzielaniem do atmosfery tlenku węgla, siarki i azotu, a także minimalną ilością popiołu. Wykorzystując omawiany opał, przyczyniamy się zatem do ochrony środowiska naturalnego i bierzemy czynny udział w walce ze smogiem wywołującym groźne choroby układu oddechowego.
Na uwagę z pewnością zasługuje też fakt, że piec przeznaczony do ekogroszku jest wyjątkowo łatwy w obsłudze – wszystko z powodu funkcjonalnego podajnika, który pozwala na podrzucanie materiału co kilka dni. Dla wielu osób ogromną korzyścią wynikającą z jego użytkowania będzie ponadto komfortowe składowanie i transportowanie paliwa, gdyż najczęściej jest oferowany w poręcznych workach o pojemności 20 lub 25 kg.