Stretch – jakie ma zastosowanie w branży kurierskiej?

Folia typu stretch to nieodzowny materiał, który służy zabezpieczaniu paczek w wielu firmach produkcyjnych, ale także kurierskich. Dzieje się tak dlatego, że dzięki niej można w prosty sposób zabezpieczyć przed zniszczeniem i przemieszczaniem ładunki, zarówno te, które leżą ułożone na paletach, jak i luzem, jak na przykład niewielkie pakunki. Można jej używać ręcznie albo maszynowo, jednakże zużywa jej się naprawdę dużo, dlatego na rynku pojawiła się folia prestretch, która pozwala na znaczne zredukowanie zużycia. Powstaje ona poprzez wstępne rozciągnięcie folii stretchowej, dzięki czemu możliwe jest owijanie paczek ręcznie lub przez maszyny, które nie posiadają mechanizmu wstępnego rozciągania.

To doskonała wiadomość szczególnie dla branży kurierskiej

Ponieważ to właśnie kurierzy często muszą owinąć ładunki już po ich zapakowaniu do samochodu dostawczego, przez co nie mają możliwości skorzystania ze specjalnej maszyny. Folia typu prestretch pozwala im na sprawne zabezpieczenie paczek, które następnie trafią do odbiorców w nienaruszonym stanie.  Dzięki mechanicznemu rozciągnięciu, jedna rolka wystarcza na kilkakrotnie więcej ładunków, a użycie specjalnego kleju sprawia, że paczki są ze sobą solidnie połączone.

Prestretch to ekologiczna i nowoczesna alternatywa dla standardowego stretchu, dzięki której do środowiska naturalnego trafia znacznie mniej foliowych odpadów. W dodatku jest łatwiejsza i wygodniejsza w użyciu, co czyni ją produktem pożądanym wszędzie tam, gdzie konieczne jest zastosowanie zabezpieczenia przewożonego ładunku. Nic dziwnego, że jej popularność ciągle rośnie.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


18 − 16 =