Co przyda się do dekorowania salonu?

Salon jest sercem każdego domu, w nim zazwyczaj jada się posiłki, spędza wolny czas, czy podejmuje gości. Ponieważ dla osób odwiedzających salon to wizytówka gospodarzy, bardzo ważna jest odpowiednia aranżacja wnętrza. Poza standardowym wyposażeniem czy kolorem ścian kluczowe są elementy dekoracyjne.

Drobiazgi i tkaniny.

Wielbiciele minimalizmu mogą nie potrzebować ozdób i uważać je za zbędne, ale to właśnie odpowiednio dobrane dodatki sprawiają, że pokój wydaje się mieć duszę. W salonie nie może zabraknąć dobrze dobranych elementów dekoracyjnych. Gustowny wazon, rzeźba, kwiaty w pięknych doniczkach sprawią, że wnętrze stanie się cieplejsze. Drobiazgi mogą odzwierciedlać pasję właścicieli mieszkania np. być pamiątkami z podróży. Na kanapach nie powinno zabraknąć poduszek czy ozdobnego pledu, a na stole stylowego obrusu lub serwetki.

Jak ozdobić ściany i sufit?

Ściany bez żadnych ozdób prezentują się surowo, nie może na nich zabraknąć ram ze zdjęciami, plakatem lub obrazem. Lampy w salonie nie spełniają tylko funkcji oświetlenia pomieszczenia, jeśli włoży się trochę wysiłku w ich dopasowanie, mogą stać się ozdobą salonu.

Jak w dekoracji wykorzystać okno?

W zależności od tego, czy okno ma być przestrzenią otwartą, czy oddzielać prywatną przestrzeń od niechcianych spojrzeń, dobiera się odpowiednie dekoracje. Dla osób preferujących dostęp do odsłoniętego okna idealnym rozwiązaniem będą rolety rzymskie czy delikatne zasłony, które w ciągu dnia pozostają odsłonięte. W przeciwnym wypadku, gdy okno ma być cały dzień przysłonięte, ale nie w sposób ograniczający dostęp światła, sprawdzi się gipiura. Wybór dodatków ozdobnych do okien jest bardzo duży i przy odpowiednim zaangażowaniu łatwo będzie znaleźć coś pasującego kolorystyką i stylem do wnętrza.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


dwadzieścia − jedenaście =