Wpływ zabawek sensorycznych na rozwój dziecka

Każdy odpowiedzialny i troskliwy rodzic pragnie, by jego pociecha rozwijała się harmonijnie, zgodnie z poszczególnymi etapami jej rozwoju. Aby usprawnić ten proces, warto od pierwszych lat dziecka podsuwać mu odpowiednie zabawki, z pomocą których rozwiną się i  usprawnią procesy integracji sensorycznej, odgrywające w rozwoju najmłodszych ogromną rolę. Dzięki niej dzieci prawidłowo odbierają i interpretują bodźce zmysłowe, co sprawia, że potrafią właściwie reagować na zaistniałą sytuację.

Zabawki sensoryczne niezbędne do prawidłowego rozwoju dziecka

Procesy integracji sensorycznej najintensywniej rozwijają się i usprawniają przez pierwsze 3 lata i trwają zwykle do około 7 roku życia dziecka. Właśnie wtedy warto podsuwać maluchowi cenne i wartościowe dla jego rozwoju zabawki, które integrują zmysł wzroku, dotyku i słuchu. Fantastycznie sprawdzają się w przypadku najmłodszych dzieci wszelkie kolorowe, mięciutkie  książeczki, wydające rozmaite dźwięki, których każda strona posiada inną fakturę.

Dla starszych pociech, poleca się kolorowe klocki, zawierające wielokształtne elementy, które po połączeniu można wprawić w ruch za pomocą specjalnych korbek. Zabawy z ich użyciem doskonale pobudzają wyobraźnię i kreatywność dziecka, a także usprawniają zmysł wzroku i dotyku. Na stronie internetowej takiej jak np. https://erehabilitant.pl/, można znaleźć certyfikowane, medyczne wyroby do pracy z dziećmi, które będą doskonale wspierać rozwój ich zmysłów, uatrakcyjniać zabawę i sprawiać dzieciom mnóstwo frajdy i radości.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


dwa × jeden =