Z jakich materiałów jest produkowana pościel?

Wybór materiału, z jakiego powstała pościel jest bardzo ważny, ponieważ decyduje on nie tylko o naszym komforcie w czasie snu, ale także ewentualnych reakcjach alergicznych itp. Wielu producentów decyduje się produkcję wykorzystującą włókna naturalne i wtedy najczęściej śpimy pod pościelą bawełnianą 160×200.

Oto najczęściej wybierane materiały, w których głównych składnikiem są włókna bawełniane:
– satyna,
– adamaszek,
– flanela,
– kora,
– dżersej
– batyst.

Charakterystyka naturalnych pościeli

Satyna może pochodzić z bawełny lub jedwabiu, które determinują sposób odczuwania temperatury. Pod pościelą wykonaną z satyny jedwabnej będzie chłodniej, natomiast bawełnianej – cieplej. Adamaszek może być wykonany z tych samych naturalnych tworzyw, co satyna, podobnie też połyskuje. Flanela jest chyba jednym z najczęściej wybieranych rodzajów, który cechuje: wytrzymałość, miękkość oraz komfort termiczny.

Z kolei zaletą, jaką posiada pościel z kory jest to, że się nie gniecie, a przy tym cena zakupu jest bardzo korzystna. Natomiast dżersej jest użyteczny wtedy, gdy tkanina, z której powstał ma gęsty splot. Wtedy z pewnością też dłużej wytrzyma. Pościel z wełnianego lub bawełnianego dżerseju będzie dobrym wyborem, o ile jej splot jest wystarczająco gęsty, bowiem wówczas tkanina ma wysoką jakość i trwałość.

Z czego jeszcze powstają poszwy? Przede wszystkim wełna, len i jedwab. Wełna wbrew przekonaniom jest przydatna latem, jak i zimą. Z kolei len będzie potrzebny dla alergików. Bardzo często wykorzystywane są również włókna syntetyczne.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


4 × 4 =