Zanim na świat przyjdzie dziecko – poradnik zakupu najważniejszych akcesoriów

Przed Wami najpiękniejszy dzień w Waszym życiu. Ważne, aby dobrze się do niego przygotować – tak, aby nic nie było w stanie Was zaskoczyć. Skrupulatne skompletowanie wyprawki pomoże uniknąć dodatkowego stresu. Dla przyszłej mamy najważniejszy jest bowiem spokój. Sprawdźcie, czy pomyśleliście o wszystkich najważniejszych akcesoriach dla Waszego maluszka. 

Wyprawkowy must-have 

Zacznijmy od urządzenia pokoju i stworzenia przestrzeni pielęgnacyjnej dla naszego maleństwa. Łóżeczko lub dostawka powinny być przede wszystkim bezpieczne. Pampersy, nawilżane chusteczki, żele do mycia z emolientami i balsamy do pielęgnacji delikatnej skóry to absolutna podstawa każdej wyprawki. Ważne, aby kosmetyki były stworzone z myślą o dzieciach, z możliwie jak najprostszym, naturalnym składem. Przewijak ułożony na komodzie będzie niezwykle funkcjonalnym elementem każdej sypialni.  

Ubranka to jedna z najprzyjemniejszych części zakupów. Ciuszki dla dzieci dostępne są w różnych przedziałach cenowych, każdy rodzic znajdzie dla swojego dziecka coś odpowiedniego. Pamiętajmy również o takich elementach jak smoczki, butelki, podgrzewacze i sterylizatory czy foteliki do karmienia. Każde akcesorium powinno być zakupione w sposób przemyślany, z najwyższej jakości materiałów oraz z odpowiednimi atestami. 

Wózek to zazwyczaj jeden z najcięższych wyborów. Warto zastanowić się, czy lepszym rozwiązaniem będzie wózek modułowy, który w prosty sposób możemy przerobić dla starszego dziecka, czy też sama gondola. Spacerówki dziecięce są zazwyczaj o wiele lżejsze i zajmują mniej miejsca. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji, ważnym jest jednak, aby przed rozpoczęciem zakupowego szału dobrze określić swoje oczekiwania i priorytety.  

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


trzy × dwa =